Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Prasidėjo „Metų renovacijos projekto“ rinkimai: geroji patirtis iš pirmų lūpų

Aplinkos projektų valdymo agentūros pranešimas, 2025 m. gegužės 19 d.
Nuo gegužės 19 d. Lietuvos gyventojai kviečiami susipažinti su 12 per 2023-2024 m. atnaujintų daugiabučių namų projektų iš Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Ukmergės, Jonavos, Panevėžio, Klaipėdos, Mažeikių, Marijampolės ir išrinkti padariusį didžiausią įspūdį. „Metų renovacijos projekto“ rinkimus nuo 2019 m. inicijuoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
Pasak APVA Pastatų modernizavimo departamento direktorės Gintarės Burbienės, pagrindinis šio konkurso tikslas – skatinti kokybišką renovaciją ir įkvėpti kitus gyventojus, savivaldybes imtis pokyčių. Kartu tai proga tiesiogiai, iš pirmų lūpų išgirsti apie namo atnaujinimo procesą, gerąją patirtį ir sužinoti, kaip pasikeitė žmonių kasdienybė.
„Norime atkreipti dėmesį į tuos projektus, kuriuos įvykdžius ne tik išaugo pastato energinis efektyvumas, bet ir buvo pratęstas jo gyvavimo ciklas, pagerėjo gyvenimo kokybė, buvo sukurta estetiškesnė, patogesnė bei tvaresnė aplinka. Tikime, kad gerieji pavyzdžiai turi galią paskatinti ir kitus Lietuvos gyventojus priimti sprendimą renovuoti savo namus“, – sako G. Burbienė.
„Metų renovacijos projekto“ rinkimuose dalyvaujantys daugiabučiai atrinkti atsižvelgiant į tai, kiek energijos sutaupoma, į įdiegtas inovatyvias technologijas, pastato architektūrinę transformaciją bei kokybinį gyvenimo pokytį.
„Vertinome ne tik tai, kiek sumažėjo energijos sąnaudos, bet ir kokie buvo priimti architektūriniai sprendiniai, kaip kokybiškai atlikti darbai, kokios medžiagos naudotos, kaip sutvarkyta aplinka – pavyzdžiui, ar buvo atnaujintos viešosios erdvės. Taip pat daug dėmesio skirta tvarumui, tai yra, ar projekte įdiegti atsinaujinančios energijos šaltiniai“, – sako G. Burbienė.
Dar vienas svarbus kriterijus – bendruomeniškumas: kaip butų savininkams sekėsi kartu spręsti iškilusius iššūkius ir priiminėti sprendimus, kaip keitėsi jų požiūris ir suvokimas, kad namas, jo bendrosios erdvės yra visų turtas, kuriuo reikia rūpintis kiekvienam.
Istorijas apie „Metų renovacijos projektų“ rinkimų dalyvius visuomenė galės rasti APVA Facebook paskyroje, jos talpinamos palaipsniui. Balsuoti už labiausiai patikusį projektą bus galima birželio 9-16 d. Prieš atiduodant savo balsą rekomenduojama atidžiai perskaityti pasakojimus apie kiekvieną kandidatą ir įvertinti visų renovacijos naudų visumą.
Kitos naujienos

Šiaulių miesto savivaldybė žengia svarbius žingsnius link efektyvesnio finansų valdymo, įgyvendindama centralizuoto šilumos tiekimo ir elektros energijos pirkimo projektus biudžetinėms įstaigoms.
Klaipėdoje, Debreceno gatvėje stovinčio devynaukščio gyventojai apsispręsti dėl renovacijos ilgai netruko – būklė buvo tokia prasta, kad abejonėms neliko vietos.
Renovacijos kelią Antakalnio gatvėje, Vilniuje esantis daugiabutis pradėjo nuo abejonių ir nesutarimų, tačiau baigė vieningu pasitenkinimu.