Pradėtos diskusijos dėl Energetikos ir klimato srities veiksmų plano įgyvendinimo

2022-01-10

2022 m. sausio 7 d. LR energetikos ministerijos pranešimas.

Šią savaitę Energetikos ministerija, kartu su kitų ministerijų atstovais ir socialiniais partneriais pradėjo diskusijas dėl priemonių mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, kuris yra Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano (NEKSP) 2021-2030 m. atnaujinimo proceso dalis.  Užsibrėžtų tikslų įgyvendinimui ministerija yra numačiusi skirti daugiau nei 860 mln. eurų įvairių sektorių transformacijai.

„Energetikos ministerija nori jungti besidominčius atsinaujinančia energetika ir siekiančius prisidėti prie nacionalinės energetikos ir klimato srities plano peržiūros ir tobulinimo. Kartu ieškodami geriausių sprendimų, efektyviausiai panaudosime skiriamas lėšas“, – sakė energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė.

Sudarant klimato kaitos švelninimo priemonių paketą, nuo pat pradžių įtraukiami socialiniai partneriai, kurie jungiasi į 5 Lietuvos ekonominius sektorius apimančias darbo grupes: energetikos, žemės ūkio ir miškininkystės, pramonės, transporto ir atliekų/žiedinės ekonomikos.

Pirmojo susitikimo metu buvo pristatyti pagrindiniai atsinaujinančių energijos išteklių sektoriaus tikslai iki 2030 m., apimantys klausimus apie transportą, elektrą, vėsumą ir šilumą bei ATL energijos jėgaines. Taip pat buvo identifikuotos sritys, ties kuriomis būtina susitelkti ir įdėti daugiau pastangų. Vienas iš tokių atvejų – pastatų renovacija, kurią kasmet reikėtų atlikti bent 1000-iui privačių ir 500-ams viešųjų statinių. 

Ministerija taip pat praneša, kad bendradarbiauti yra kviečiami verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų atstovai bei visuomenė. Iki kovo 31 d. suinteresuoti asmenys gali teikti savo pasiūlymus dėl priemonių, skirtų Šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimui. Tai galima padaryti internetiniame tinklapyje: https://klimatokaita.lt/dekarbonizacija/pasiulymai/

Tikimasi, kad užsibrėžto plano įgyvendinimas padės iki 2050 m. pasiekti klimatui neutralią ekonomiką Lietuvoje.

Kitos naujienos