Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Pirmas žvilgsnis į naują AB „Šiaulių energija“ informacinio leidinio numerį
Jau netrukus kartu su AB „Šiaulių energija“ sąskaitomis už rugsėjo mėnesio paslaugas vartotojus paštu ir elektroniniu paštu pasieks septintas bendrovės informacinio leidinio „Mūsų šiluma“ numeris. Kas jame laukia?
Pirmiausia vartotojų dėmesį prašome atkreipti į bendrovės kvietimą gyventi šilčiau ir taupiau, pasiryžus namo renovacijai. Šiai temai skirtame leidinio straipsnyje ne tik apžvelgiamos 2020 m liepos 2 d. Lietuvos Respublikos ministerijos paskelbto aštunto kvietimo teikti paraiškas daugiabučiams namams modernizuoti naujovės ir reikalavimai. Jame rasite patarimų, kaip taupyti šilumą bute, renovacijos belaukiant, o taip pat konkrečių Šiaulių miesto daugiabučių gyvenamųjų namų šilumos suvartojimo analizę iki ir po renovacijos.
Leidinyje dar kartą raginame vartotojus atsisakyti popierinių sąskaitų, kartu kuriant švaresnę ateitį, ir primename, kaip greitai ir lengvai tai galima padaryti. Nuo 2020 m. spalio 1 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d. atsisakiusiems popierinių sąskaitų ir pasirinkusiems gauti bendrovės sąskaitas el. paštu vartotojams siūlome nemokamą motyvacinę paslaugą – langų, sienų ir viso buto termoviziją.
AB „Šiaulių energija“ šiuo metu Šiaulių mieste ir rajone atlieka šilumos punktų bei šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą daugiau nei 500 objektų. Apie tai, kaip tinkama šilumos punkto priežiūra gali padėti sumažinti šilumos suvartojimą, skaitykite dar viename leidinio straipsnyje.
Visus ankstesnius bendrovės informacinio leidinio numerius galite rasti tinklalapio www.senergija.lt rubrikoje „Kaip taupyti šilumą“ (skyrelis „AB „Šiaulių energija“ informaciniai leidiniai „Mūsų šiluma“). Netrukus čia galėsite skaityti ir naujausią leidinio numerį.
Primename, kad AB „Šiaulių energija“ su Lietuvos Respublikos Energetikos ministerija 2017 m. lapkričio 8 d. pasirašė Energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimą, kuriuo įsipareigojo šviesti ir konsultuoti energijos vartotojus energijos vartojimo efektyvumo didinimo klausimais. Vykdydama šį susitarimą bendrovė savo internetinėje svetainėje sukūrė rubriką „Kaip taupyti šilumą“, kurioje informuoja savo klientus apie galimybes mažinti šilumos energijos vartojimą. Ši informacija viešinama ir informaciniuose bendrovės leidiniuose bei kitomis priemonėmis. Sekite naujienas.
AB „Šiaulių energija“ linki šiltos žiemos, mažų sąskaitų, gerų, savalaikių sprendimų ir, kaip visada, šilumos Jūsų namams!
Kitos naujienos
Netrukus centralizuotai šiluma aprūpinamus vartotojus pasieks šildymo sąskaitos už neįprastai švelnų šių metų sausį. Verta giliau panagrinėti – kas didina, o kas mažina sąskaitų dydį.
Lietuvoje centralizuotai tiekiamos šilumos energijos vidutinė kaina vasarį siekia 8,02 ct/kWh ir yra 0,9 proc. didesnė nei sausį, kai buvo 7,95 ct/kWh. Kainų didėjimą lėmė kuro, naudojamo šilumos gamybai, brangimas. Lyginant šalies regionus, didžiausios ir mažiausios šilumos energijos tiekimo kainos skiriasi 2,4 karto. Biokuro kaina sausio viduryje buvo didžiausia šį šildymo sezoną, bet nuo to laiko mažėjo dvi savaites iš eilės.
Lietuva, Latvija ir Estija šį savaitgalį atsijungs nuo posovietinio energetikos žiedo ir sinchronizuosis su kontinentinės Europos tinklais.
Europos Komisija paskelbė apie skirtą finansavimą tarpvalstybiniams energetikos infrastruktūros projektams iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės. Tarp finansavimą gavusių projektų – 6,8 mln. Eur dotacija Šiaurės–Baltijos vandenilio koridoriui ir daugiau kaip 3 mln. Eur – CCS Baltijos šalių konsorciumo projektui.