Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Patvirtintas Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planas
2021 m. kovo 10 d. LR Vyriausybės pranešimas.
Ministrų kabinetas trečiadienį posėdyje patvirtino Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą (VPNĮP).
„Iš esmės programos priemonių planas įgyvendina Vyriausybės programos nuostatas ir įtraukia tai numatančius veiksmus, bet, aišku, vien jais neapsiriboja. Tai – bendras Vyriausybės veiksmų planavimo dokumentas“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.
Pagrindiniai VPNĮP prioritetai yra žaliasis kursas, skaitmenizacija ir švietimas. Pirmasis susijęs su klimatui neutralios ekonomikos atsiradimu, pokyčiais žemės ūkyje, transporto srityje. Skaitmeninėje darbotvarkėje keliamas tikslas atverti kuo daugiau duomenų ir jais remiantis priimti sprendimus, suderinti skirtingų institucijų kuriamas elektronines sistemas, kad jos teiktų naudą verslui ir valstybei. Ilgalaikiškiausias darbas – sutartis tarp politinių partijų dėl švietimo ateities.
Iš viso VPNĮP numatyta 12 misijų (prioritetų), kurių kiekviena pagrindžiama ir numatomi sėkmės rodikliai. Misijas įgyvendina 70 Vyriausybės projektų (darbų), 353 iniciatyvos. Kiekvieno prioriteto įgyvendinimui stebėti numatyti sėkmės rodikliai. Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą sudaro pagal Vyriausybės programos projektus (darbus) suskirstyti 709 veiksmai. Į Vyriausybės darbo planą neįtraukti, bet Vyriausybės programiniams įsipareigojimams svarbūs darbai bus įgyvendinti institucinio (ministerijų) lygio veiksmais, kuriuos ministrai įtrauks į ministerijų strateginius veiklos planus.
Dėl Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano buvo sulaukta rašytinių siūlymų iš daugiau nei 30 asociacijų ir organizacijų. Rengdami pasiūlymus dėl Vyriausybės darbo plano, su socialiniais ir ekonominiais partneriais bei visuomene konsultavosi visi ministrai. Buvo surengtos šešios nacionalinės konsultacijos dėl Vyriausybės prioritetų ir numatomų darbų, atvirų duomenų ir skaitmeninės transformacijos, regionų politikos, žaliojo kurso, atviros teisėkūros, įrodymais grįsto viešojo valdymo, viešojo valdymo reformos, debiurokratizacijos ir strateginio valdymo, sveikatos ir socialinės apsaugos, švietimo, mokslo ir inovacijų klausimais (apie 500 dalyvių). Per konsultacijas gauta daug vertingų pastabų ir pasiūlymų, į kuriuos pasistengta atsižvelgti.
Patvirtinus Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą, iki š. m. liepos 1 d. numatoma atnaujinti ir papildyti 2021–2030 metų nacionalinį pažangos planą (NPP), taip pat sutelkti dėmesį į NPP numatytų plėtros programų, jų priemonių ir projektų parengimą ir patvirtinimą, kad 2022 m. valstybės biudžeto projekte būtų numatytos lėšos svarbiausiems pokyčių (reformų) projektams ir jų įgyvendinimui.
Balandį bus baigta rengti Lietuvos paraiška Europos ekonomikos atsigavimo ir atsparumo fondui dėl svarbiausių Vyriausybės programoje ir jos nuostatų įgyvendinimo plane numatytų reformų žaliojo kurso, skaitmeninės transformacijos, viešojo valdymo, švietimo, mokslo ir inovacijų, sveikatos ir socialinės apsaugos stiprinimo srityse finansavimo.
Su Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano projektu galite susipažinti čia.
Kitos naujienos
Šilumos gamybos ir tiekimo procesams reikia daug elektros energijos. Siekdama mažinti šilumos kainą ir naudoti tvariai pagamintą elektrą, „Kauno energija“ išsikėlė strateginį tikslą visą savo veiklai reikalingą elektrą pasigaminti pati.
Energijos vartojimo efektyvumo didinimas – vienas iš Europos Sąjungos prioritetų ir vienas Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslų. Pagal naujos redakcijos Energijos vartojimo efektyvumo direktyvos nuostatas, kurios šiuo metu perkeliamos į Lietuvos teisės aktus, sudaryti energijos sutaupymo susitarimus netrukus privalės visos valstybės bei savivaldybių valdomos įmonės.
Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovė sako, kad šių metų šildymo sezono metu energijos – tiek elektros, tiek šilumos – kainos bus stabilios.