Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Pastatų, aprūpinamų centralizuotai tiekiama šiluma, pasirengimas naujam 2019-2020 m. šildymo sezonui

Vadovaujantis teisės aktais, pastatų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai iki rugsėjo 15 d. turėjo paruošti vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas šildymo sezonui ir pasirašyti pastato parengties šildymo sezonui aktą, o aktų kopijos per 5 darbo dienas pateikiamos šilumos tiekėjams. Asociacijos apklausa parodė, kad šiemet naujam šildymo sezonui paruošti 80 proc. pastatų, prieš metus 2018 m. spalio 1 d. buvo paruošta 69 proc., o 2017 m. spalio pradžioje tik 55 proc.
pastatų. Taigi, pastarųjų metų rezultatai rodo, kad šildymo sezonui paruošiama vis daugiau pastatų, tačiau vėlavimai išlieka.
Š.m. spalio 1 d. apie 90 proc. daugiabučių namų jau buvo paruošti šildymo sezonui, tuo tarpu individualūs namai tik 50 proc, biudžetinės įstaigos – 71 proc, verslo pastatai – 75 proc.
Pastatų paruošimo 2019-2020 m. šildymo sezonui suvestinė (18.00 KB)
Primintina, kad šilumos tiekėjai užtikrina nenutrūkstamą reikiamo potencialo šilumnešio tiekimą vartotojams iki pastatų įvadų. Pastatų savininkai, daugiabučių namų valdytojai (administratoriai) ir/ar pastatų šildymo ir (ar) karšto vandens sistemų prižiūrėtojai užtikrina pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų paleidimą, nuorinimą bei tolygų visų pastato patalpų šildymą ir karšto vandens tiekimą.
Kitos naujienos

Reaguodama į Rusijos invazijos į Ukrainą sukeltus pasaulinės energijos rinkos sutrikimus, Europos Komisija pristatė planą RePowerEU, kuriame numato priemones, kaip pertvarkyti Europos energetikos sistemą, kad ji nebebūtų priklausoma nuo Rusijos iškastinio kuro, kuris naudojamas kaip ekonominis ir politinis ginklas ir iš Europos mokesčių mokėtojų kasmet pareikalauja beveik 100 mlrd. eurų bei padėtų įveikti klimato krizę.

Elektros energijos biržos operatorė „Nord Pool“ priėmė sprendimą stabdyti prekybą rusiška elektra iš vienintelio jos importuotojo Baltijos šalyse – įmonių grupės „Inter RAO“.

Baigėsi šildymo sezonas, o AB „Panevėžio energija“ pradeda ruoštis naujam sezonui. Laukia šilumos tinklų hidrauliniai bandymai ir remonto darbai, vykdomų projektų tęstinumas.