Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Pasaulio ekonomikos forumas: „Dujų kainos turi būti dar didesnės, kad būtų išsaugota demokratija“
Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) pirmadienį paskelbė poziciją, kurioje neišvengiamai susieja dvi pasaulines krizes – „klimato kaitą“ ir „demokratijos nuosmukį“, rašo amerikiečių Breitbart portalas. Joje teigiama, kad kova su pirmąja gali išgelbėti antrąją, t.y., jei vartotojai nustos deginti anglį, naftą ir dujas, o jas pakeis ekologiška atsinaujinančia energija.
WEF dokumente tvirtinama, kad per pastaruosius 15 metų demokratija visame pasaulyje nyksta. Norėdamos apsaugoti ir skatinti laisvę, „pirmaujančios demokratinės valstybės turi stiprinti savo ekonomiką ir saugoti laisvę“. Jame taip pat teigiama, kad ignoruojant pažangos siekimą „mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos, demokratijos gali atsidurti ne mažesniame, o didesniame ekonominiame pavojuje“, kartu pakartojant platesnį aplinkosaugos aktyvistų reikalavimą, kad kompanijos nustotų investuoti į iškastinį kurą. WEF pabrėžia, kad Rusijos invazija į Ukrainą vėl atkreipė dėmesį į šį ekonominį silpnumą. Koks yra atsakymas JAV ir Europai? Žaliosios energijos alternatyvų išstūmimas iš rinkos kainų augimu. Pranešime sakoma: Pirma, pirmaujančios demokratinės valstybės turėtų susitarti ir nutraukti nepakankamą iškastinio kuro apmokestinimą, kuris yra pagrindinis veiksnys, trukdantis pereiti prie švarios energijos.
Su anglies, naftos ir dujų gavyba ir deginimu susijusios per mažos šios energijos kainos 2020 m. sudarė 5,9 trilijono JAV dolerių ekonominių sąnaudų. Beveik ketvirtadalis šių nuostolių – 1,45 trilijono JAV dolerių – patirta 48 didžiosiose ir mažesnėse demokratinėse šalyse. Didžiausios G20 demokratinės šalys turėtų kolektyviai įsipareigoti laipsniškai atsisakyti išlaidų ir mokesčių lengvatų iškastinio kuro gamybai ir vartojimui. Jos taip pat turėtų palaipsniui nustatyti veiksmingesnes iškastinio kuro kainas (padidintas), nustatydamos mokesčius arba parduodamus leidimus, kad padengtų vietos oro taršos, visuotinio atšilimo ir kitų ekonominių nuostolių išlaidas. Toliau dokumente pabrėžiama, kad galima ir reikia užtikrinti, kad būtų laikomasi šių reikalavimų. Daug anglies dioksido išskiriančių importuojamų produktų apmokestinimas gali būti įvestas siekiant sumažinti „nesąžiningos“ konkurencijos riziką savo šalies pramonei „ir atgrasyti įmones nuo perkėlimo į užsienį, joms siekiant išvengti reikalavimų laikymosi savo šalyje“. Pasak WEF, taip pat reikėtų aktyviai siekti priversti kitas ekonomikas pertvarkyti savo iškastinio kuro kainas, kad nebūtų išvengta šios politikos taikomų sankcijų, o JAV prezidentas Joe Bidenas esą jau įsipareigojo nubausti iškastinio kuro pramonę. Dokumente daroma išvada, kad delsdamos pereiti prie švarios energijos, „pirmaujančios demokratinės šalys daro savo ekonomiką pažeidžiamesne, nes ir toliau priklauso nuo iškastinio kuro“. WEF dokumento išvadose teigiama, kad bendri veiksmai, kuriais skatinamas perėjimas prie ekologiškos energijos, „yra ne tik naudingi klimatui, bet ir labai svarbūs siekiant apsaugoti demokratiją“.
Kitos naujienos

Balandžio 16 dieną pasibaigęs šildymo sezonas buvo palankesnis nei ankstesniais metais. AB „Klaipėdos energija“ siekė užtikrinti, kad vartotojams šilumos kaina būtų mažesnė arba išliktų panaši, lyginant su praeito sezono šildymo laikotarpiu.
Daugiabučių namų renovacija yra esminė priemonė, siekiant sumažinti energijos suvartojimą ir pagerinti gyvenimo sąlygas, tačiau jos poveikis mikroklimatui yra kompleksinis ir priklauso nuo pasirinktų sprendimų bei jų įgyvendinimo kokybės.