Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
„Panevėžio energijoje“ lankėsi Energetikos ministerijos atstovai
AB „Panevėžio energija” 2023 m. rugsėjo 15 d. pranešimas.
Energetikos viceministrė Inga Žilienė ir Energetikos ministerijos atstovai rugsėjo14 d. lankėsi AB „Panevėžio energija“, kur susitiko su bendrovės generaliniu direktoriumi Petru Diksa ir kitais specialistais, su kuriais aptarė Panevėžio elektrinės rekonstrukcijos tikslingumo bei projekto įgyvendinimo finansavimo aktualijas.
2022 m. buvo atlikta galimybių studija „Panevėžio elektrinės, pritaikant naudoti atsinaujinančius energijos išteklius, rekonstrukcijos tikslingumas“, kurios pagrindinis tikslas buvo nustatyti kokios reikalingos projekto investicijos ir ar jis būtų naudingas įgyvendinti AB „Panevėžio energija“.
Atsižvelgiant į naujų Panevėžio elektrinės technologijų panaudojimo poreikį, pastatant du biokuru kūrenamus garo katilus po 20 t/h našumo su kuro ūkiu bei pagalbine įranga ir panaudojant 9,5 MW galios esamą garo turbiną elektros energijos gamybai, „Panevėžio energija“ kreipėsi į Energetikos ministeriją dėl galimybių panaudoti nedidelės galios biokuro kogeneracinių elektrinių rėmimo schemą, bendrovei pateikiant paraišką dėl kogeneracijos projektų įgyvendinimo finansavimo.
Modernizavus Panevėžio elektrinę, efektyviai veikianti elektrinė suteiktų galimybę elektros energiją gaminti pigiau, o vartotojams tiekti pigesnę šilumą, mažinant priklausomybę nuo iškastinio kuro (gamtinių dujų). Didesnis atsinaujinančių išteklių panaudojimas mažintų neigiamą poveikį aplinkai.
Panevėžio elektrinė buvo pastatyta 2008 m., kurios statybai pritarė LR Vyriausybė, projektas buvo įtrauktas į Nacionalinę energetikos strategiją, atsižvelgiant, kad uždarius Ignalinos AE, Panevėžio elektrinės pastatymas bus vienas iš elektros energijos gamybos šaltinių Lietuvoje. Panevėžio kombinuoto ciklo elektrinė gamino elektros energiją, o gamybos procese išsiskirianti šiluma buvo tiekiama Panevėžio miesto vartotojams. Elektros energija buvo parduodama pagal nustatytas LR Vyriausybės remtinos elektros energijos gamybos kvotas. Iš pelno už elektros pardavimus buvo mažinama AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina vartotojams. Vyriausybei panaikinus elektros energijos gamybos kvotas, 2016 ir 2017 metais elektrinė dirbo atviros rinkos sąlygomis ir esant palankioms gamtinių dujų ir elektros kainoms, pagaminta energija buvo parduodama elektros biržoje ir naudojama bendrovės saviems poreikiams, o kogeneracijos principu gauta šiluma buvo tiekiama Panevėžio miesto vartotojams.
2018–2019 m. Panevėžio elektrinė užtikrino šalies tretinio aktyviosios galios rezervo paslaugą, o 2020–2022 m. teikė paslaugą izoliuotam Lietuvos elektros energetikos sistemos darbui užtikrinti. Nuo 2023 m. Panevėžio termofikacinė elektrinė atlieka elektros energijos gamybos įrenginių prieinamumo paslaugą, pagal kurią privalo nuolat būti pasiruošusi pradėti gaminti elektros energiją, ir esant palankioms elektros energijos biržos supirkimo kainoms gamina elektros energiją pardavimams „Nord Pool“ elektros biržoje. 2023 metais Panevėžio elektrinėje elektros energijos gamyba nebuvo vykdoma.
Kitos naujienos
Beveik 5 km naujų ir rekonstruotų trasų, vamzdynai po Panemunės tiltu, vamzdžių prastūmimai po medžiais ir gatvėmis, darbai judriame A. Juozapavičiaus prospekte. Tai – vos per pusmetį įgyvendintas didžiausias šių metų „Kauno energijos“ projektas, kuriuo prie integruoto šilumos tinklo prijungta Panemunė.
Atšalus orams prasideda šiluminės energijos gamyba ne tik energetikos įmonėse, intensyviau šildomi individualūs namai, pramoninės ir komercinės patalpos – dėl to padidėja teršalų išmetimas į orą.
Skuodo rajono savivaldybės paskatinta UAB „Skuodo šiluma“ šiais metais jau vasarą nusprendė investuoti į tvarią energetiką. Investicijos buvo skirtos nusidėvėjusio, 2007 m. statyto katilo pakeitimui. Įsigytas ir sumontuotas naujas, inovatyvus, granulėmis kūrenamas, 300 kilovatų šildymo katilas.