Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
PALYGINO PRIEŠ 13 METŲ GAUTĄ ŠILDYMO SĄSKAITĄ VILNIUJE SU DABARTINE: JEIGU DABAR SKUNDŽIAMĖS, TAI KAIP TURĖJO BŪTI TADA
Šaltnis: www.delfi.lt, 2023 m. vasario 28 d.
Sumaištį energetikoje sukėlęs karas arba aukštoka šilumos vieneto kaina nebūtinai reiškia ir dideles sąskaitas, teigia analitikas Vaidotas Rūkas, pasidalijęs trečdaliu sumažėjusių išlaidų pavyzdžiu. Be to, sako jis, vilniečiams jautri šildymo tema prieš keliolika metų buvo dar opesnė – tiek dėl mažesnių pajamų, tiek dėl nerenovuotų būstų.
„Negalima lyginti, bet palyginkime. Mano tėvų buto Vilniaus Lazdynų g. centrinio šildymo ir karšto vandens sąskaitas: 2023 sausis – 88,27 euro, 2022 sausis – 132,84 euro, 2010 sausis – 139,36 euro (481,18 lito).
Kažkas sakė, kad be didžiosios kaimynės pražūsim ar bent jau sušalsim. Metai karo, santykių mažai, bet šildymo sąskaita trečdaliu mažesnė“, – socialiniame tinkle rašo V. Rūkas.
Visą straipsnį skaitykite https://www.delfi.lt/verslas/energetika/palygino-pries-13-metu-gauta-sildymo-saskaita-vilniuje-su-dabartine-jeigu-dabar-skundziames-tai-kaip-turejo-buti-tada.d?id=92658023
Kitos naujienos
Lietuvos centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) sektorius su Vilniaus kogeneracinės jėgainės paleidimu iš esmės užbaigė gamtinių dujų keitimo į biokurą ir komunalines atliekas reformų etapą. Tai faktinė energetinė nepriklausomybė Lietuvos šilumos ūkyje, nes daugiau kaip 90% centralizuotai tiekiamos šilumos gaminama iš vietinio ir atsinaujinančio kuro. Kas toliau? Kaip Lietuvos CŠT sektorius dar galėtų prisidėti tobulinant šalies energetiką? Ko tam reikia? Kas skatina ir motyvuoja pažangą valstybės detaliai reguliuojamame sektoriuje? Apie visa tai, ir ne tik, žvilgsnis iš istorinės retrospektyvos į perspektyvą.
Neretai senų daugiabučių gyventojams šaltasis metų sezonas pirmiausia asocijuojasi su išaugusiomis sąskaitomis už šildymą