Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Nuo rugsėjo 1d. tona naftos ekvivalento (tne) keičiama į megavatvalandes (MWh)

Nuo rugsėjo 1d. „Baltpool“ biokuro biržoje prekyba bus vykdoma energijos vienetais – megavatvalandėmis (MWh), o ne tonomis naftos ekvivalento (tne). Tai nedidelis, bet svarbus pokytis.
Tai padės rinkos dalyviams patogiau prekiauti biržoje, lengviau palyginti kainas kitose rinkose. Bus sudarytos dar palankesnės sąlygos prekybai, didesnei konkurencijai bei „Baltpool“ darbui užsienyje, taip pat ir tolimesnei plėtrai Švedijoje.
Pasak „Baltpool“ vadovo Andriaus Smaliuko, energijos ištekliais, tokiais kaip dujomis ir elektra, pagrindinėse Europos rinkose yra prekiaujama energijos vienetais – MWh. Biokuras Lietuvoje buvo savotiška išimtis.
„ Šis pokytis leis mūsų rinkos dalyviams paprasčiau prekiauti biokuru su kaimyninėmis valstybėmis, kur prekyba biokuru jau matuojam energijos vienetais. Be to, tai leis visiems interesų turėtojams lengviau palyginti skirtingų energijos rūšių kainas bei jų dedamąsias ir atitinkamai elgtis,“ – sako „Baltpool“ vadovas.
Rinkos dalyvių patogumui, „Baltpool“ jau skelbia biokuro kainas abiem mato vienetais – tonomis naftos ekvivalento ir megavatvalndėmis.
Kitos naujienos
Žiemą peržiemojome, peržiemosime ir pavasarį – juokauja panevėžiečiai, nuo šalčio butuose ir darbovietėse besigindami pledais bei vilnonėmis kojinėmis.

Nors daugelis sovietmečio reliktų jau nugrimzdo į praeitį, deja, kai kurie elementai vis dar sutinkami Lietuvos daugiabučiuose. Vienas tokių – šildymo (tiksliau, nešildymo) tvarka.