Naujos šilumos trasos Rokiškyje ir Zarasuose

2020-09-04

AB „Panevėžio energija“  2020-09-02 pranešimas

AB „Panevėžio energija“ baigė įgyvendinti Europos Sąjungos parama finansuojamą projektą „Šilumos tinklų statyba Zarasuose ir Rokiškyje“. Projekto vertė – daugiau nei 290 tūkst. eurų. 

Sumontuotos naujos šilumos trasos Zarasuose ir Rokiškyje. Bendras šilumos tinklų ilgis sudaro 734 metrus. Įgyvendintas projektas didins miestų centralizuoto šilumos tiekimo sistemų patikimumą ir suteiks galimybę naujiems vartotojams prisijungti prie centralizuoto šilumos tiekimo tiek Zarasuose, tiek Rokiškyje.

Nauja trasa Rokiškyje pasitarnaus 0,35 MW galios šilumos poreikiams užtikrinti planuojamo statyti daugiabučio namo gyventojams. Vartotojai tapę „Panevėžio energija“ klientais naudosis centralizuoto šilumos tiekimo privalumais, o didėjantis vartotojų skaičius leis efektyviau vartoti šilumą. Projekto metu sumontuota nauja trasa skirta ir Rokiškio centralizuoto šilumos tiekimo tinklui sužiedinti, siekiant padidinti kokybišką ir patikimą šilumos tiekimą vartotojams. AB „Panevėžio energija“ investicija į 285 metrų ilgio naujų vamzdynų integravimą į Rokiškio centralizuoto šilumos tiekimo sistemą sudarė 136,4 tūkst. eurus.

Naujos šilumos trasos montavimo darbai baigti ir Zarasuose. Nauja trasa sujungs miesto tinklus į žiedą ir taip užtikrins šilumos tiekimo saugumą ir patikimumą. Trys pastatai D. Bukonto g. ir Sėlių a., 0,55 MW galios šilumos vartotojai, prisijungsiantys prie naujos trasos ir pasirinkę centralizuoto šildymo būdą, taps AB „Panevėžio energija“ klientais. Į naujų 450 metrų ilgio šilumos tinklų statybą investuota 154,1 tūkst. eurų.