NAUJININKUOSE IŠSILIEJĘS DAŽYTAS TERMOFIKATAS – NĖRA PAVOJINGAS SVEIKATAI

2020-11-26

2020 m. lapkričio 26 d. AB Vilniaus šilumos tinklų pranešimas

Informuojame Vilniaus miesto gyventojus, jog žalias vanduo, kurį Naujininkuose šiandien pastebėjo miestiečiai įvykus avarijai, yra termofikacinis vanduo, kuris cirkuliuoja šiluminėse trasose. Šį rudenį jis buvo dažomas specialiu Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos patvirtintu vandens dažikliu fluoresceinu – jis saugus sveikatai ir aplinkai.

Termofikatas išsiliejo dėl įvykusios transporto priemonės avarijos, kuomet sunkiasvoris automobilis prakirto šilumos trasą. 

Primename, jog matytas vanduo (trasose naudojamas termofikatas) dažomas norint patikrinti šilumos tinklų ir šilumos vartotojų pastatuose įrengtų pašildymo įrenginių sandarumą. Tad jei pas Jus namuose bėga žalias vanduo – turite kreiptis į savo namo administratorių ir mus trumpuoju tel. 19118 – apie tai esame jau skelbę ir anksčiau https://chc.lt/lt/musu-veikla/naujienos/pranesimai-ziniasklaidai/13/is-vilnieciu-ciaupu-gali-begti-zalias-vanduo-tai-ne-pokstas-o-zenklas-kad-namo-silumokaiti-reikia-skubiai-taisyti:473