Jaunystėje pro langą matytas vaizdas sėkmingam verslininkui pasufleravo studijų kryptį

2018-07-17

Kaip pasirinkote Šilumos energetikos ir technologijų studijas?
Studijas pasirinkau, kai šilumos energetikos ir technologijų mokslai nebuvo populiari kryptis. Apie šią specialybę mintis atėjo natūraliai, gyvendamas Jurbarke pro langus matydavau Jurbarko katilinę, ir tai man priminė, kad šilumos pramonės Lietuvai reikės visada, kad tai yra būtinybė. Studijuoti Kauno Technologijų Universitete buvo maloni patirtis, nes studijų programa buvo motyvuojanti ir vertinga ir įsiliejau į studentų bendruomenę — inžinerijos studentų atstovybė buvo svarbi patirties dalis.

Kodėl ši studijų kryptis yra svarbi?
Manau, kad Lietuva – inžinierių šalis, čia yra ypač daug išsilavinusio jaunimo, kuris dabar emigruoja. Tačiau studentų buvimas Lietuvoje, profesionalų ruošimas skatina verslo plėtrą, sukuria traukos efektą atvykti investicijoms iš užsienio. Studijos Lietuvoje leidžia studentui kurti savo paties ir šalies ateitį, prisidėti prie Lietuvos, kaip profesionalų šalies, įvaizdžio.

Kokios yra perspektyvos studentams, kurie renkasi studijuoti šilumos energetikos ir technologijų studijas?
Šilumos pramonė – visuomet reikalinga ir naudojama, įmonėms visuomet reikia jaunų profesionalų. Lietuvoje dabar vyksta šilumos sistemų modernizacija, privatūs verslai ir viešasis sektorius vykdo ambicingus projektus. Per pastaruosius 20 metų šios pramonės verslai sparčiai augo ir vystėsi, dabar yra labai konkurencingi, eksportuoja savo inovatyvią produkciją pasauliniu mastu. Aš matau didelę perspektyvą studentams, mat energetikos ūkis sparčiai auga ir modernizuojasi.

Kokia Jūsų sėkmės istorija? Jūsų verslui daugiau nei 20 metų, kuriate inovacijas ir produkciją parduodate pasauliniu mastu.
Man pavyko neišvažiuoti iš Lietuvos, kai daugelis kitų ieškojo laimės svetur. Po studijų dirbau privačiame versle šilumos pramonėje, kuri Lietuvoje smarkiai augo ir progresavo. Per 20 metų iš kelių smulkių kompanijų, šilumos rinka tapo didele industrija, inovacijų kūrėjais.
Bendrovė „Axioma“ kuria ir gamina ultragarsinius šilumos, vandens apskaitos ir duomenų valdymo prietaisus – mes pirmaujame Lietuvos energetikos ūkyje, ir džiaugiamės, kad Lietuva  modernizavosi su mūsų pagalba. Dabar plečiame savo lietuviškus produktus ir inovacijas į visą pasaulį, prisidedame prie tarptautinio vystymosi.

Kuo svarbios šilumos inžinerijos inovacijos žmonėms?
Šiluma yra brangi paslauga: ji brangi žmonėms kurie moka už šilumą, valstybei brangu teikti paslaugas. Inovacijos yra labai svarbios, nes jos padeda palengvinti žmonių gyvenimą, padaryti paslaugų tiekimą efektyvesnį, pigesnį. Dėl inovacijų žmonės nebeprisimena laikų, kai vasarą nebūdavo šilto vandens, kai žiemą įjungdavo šildymą labai vėlai, net nebebūtina tikrinti skaitiklių mokant už paslaugas. Šilumos paslaugos dabar teikiamos pigiau, patogiau, Kaip verslininkui, man džiugu teikti pasiūlymus, kurie padeda didinti efektyvumą ir paslaugos teikimo greitinimą, mat tai yra naudinga visiems.

Kauno technologijos universitetas kviečia plačiau susipažinti su šilumos ir energetikos technologijų studijų programa


Pasiteiravimui:
doc. Algimantas Balčius
Energijos inžinerijos krypties studijų programų vadovas
El. paštas: algimantas.balcius@ktu.lt
mob. +370 614 41550

Kitos naujienos