Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Šilumos ūkio sektoriuje esamų biokuro katilų (katilinėse ir kogeneracinės elektrinėse) galingumai
2016 metų pabaigoje šilumos tiekimo įmonių ir nepriklausomų šilumos gamintojų naudojami biokuro įrenginiai su kondensaciniais ekonomaizeriais turėjo bendrą 1589 MW šiluminę galią. Vidutinis Lietuvos CŠT sistemų galios poreikis šildymo sezono metu siekia apie 1700 MW.Galima tikėtis, kad netrukus, biomasė užtikrintai taps pagrindiniu kuru Lietuvos šilumos ūkyje. Pažymėtina, kad absoliučioje daugumoje biomasę deginančių katilinių sumontuoti šiuolaikiniai efektyvūs išmetamų dūmų šilumą utilizuojantys kondensaciniai ekonomaizeriai.
Išsamesnius duomenis rasite Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos pateikiamoje informacijoje apie 2017 m. sausio 1 d. ŠILUMOS ŪKIO
SEKTORIUJE ESAMUS BIOKURO KATILUS (KATILINĖSE IR KOGENERACINĖSE
ELEKTRINĖSE):
- Bendra suvestinė (346.65 KB)
- Biokuro katilų suminė instaliuota šilumos galia tiekiama į CŠT sistemą/tinklą (579.01 KB)
- Esamų šilumos tiekimo (ŠT) įmonių biokatilų (katilinėse ir kogeneracinėse elektrinėse) galingumai (693.20 KB)
- Esamų nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) biokatilų (katilinėse ir kogeneracinėse elektrinėse) galingumai (437.11 KB)
Kitos naujienos
Praėjusių metų pabaigoje biokuro rinkos dalyviams kilus abejonių dėl atliekamų biokuro tyrimų rezultatų tikslumo, „Baltpool“ ne tik kreipėsi į Nacionalinį akreditacijos biurą dėl laboratorijų patikrinimo, bet ir patys užsakė ir per slaptą pirkėją atliko biokuro ėminių tyrimą 5-iose akredituotose laboratorijose.
Vyriausybė priėmė sprendimus stiprinti sinchronizacijai su kontinentinės Europos elektros tinklais svarbios energetinės infrastruktūros apsaugą.
AB „Šiaulių energija“, kurios pagrindinis akcininkas yra Šiaulių miesto savivaldybė, sėkmingai užtikrina šilumos gamybą ir tiekimą Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojams. Bendrovėje dirba profesionalių ir atsakingų darbuotojų komanda.