ŠIAURĖS ŠALIŲ EKSPERTAI APTARS LIETUVOS ŠILUMOS ENERGIJOS PROBLEMAS

2016-11-28

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos mokymo programų vadovės, konferencijos moderatorės Audronės Nakrošienės teigimu, šiandien didžiausia šilumos energijos vartojimo efektyvumo problema Lietuvoje – senos sovietinės statybos, šilumos energiją švaistantys gyvenamieji namai, dėl kurių vartotojų mokėjimai už šildymą tampa itin dideli. „Į Lietuvą atvykstantys specialistai aptars, kaip, modernizavus daugiabučių vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas, būtų galima sutaupyti, pasidalins gerosios praktikos pavyzdžiais bei aptars energijos vartojimo efektyvumo kliūtis ir galimus jų sprendimus Lietuvoje“, – sakė A. Nakrošienė.

Gruodžio 1 dieną ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, Vilniuje, vyksiančioje konferencijoje ypač didelis dėmesys bus skiriamas senos statybos daugiabučių namų neefektyvaus šilumos suvartojimo problematikai bei Energijos efektyvumo direktyvos nuostatų perkėlimui į nacionalinius teisės aktus. Bus aptartos galimybės ateityje remtis tokių Šiaurės šalių, kaip Danija ar Norvegija, patirtimi. Kaip teigia Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Haraldas Tillbergas, Lietuvos ir Šiaurės šalių energetikos sektorių tendencijos rodo, kad Lietuva iš šiauriečių gali perimti itin daug naudingos patirties.

„Šiaurės šalys pasižymi energijos gamyboje naudojamomis šiuolaikiškomis technologijomis ir aukštu šilumos ūkio efektyvumu. Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvos energetikos sektoriaus dalyviams keletą metų rengia pažintinius vizitus į Šiaurės šalis, iš kur atsivežta praktika ir kontaktai kuria stipresnę Lietuvos ir Šiaurės šalių energetikos partnerystę“, – sakė direktorius.

Autoritetingi ekspertai iš Šiaurės šalių, Europos Sąjungos bei Lietuvos energetikos sektoriaus institucijų taip pat aptars technologinių inovacijų bei specialistų ruošimo svarbą energetikos srityje.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto vykdomojo direktoriaus dr. Ivo Matser teigimu, energetikos sektoriui šiandien būtina ieškoti sutelktų tarptautinės bendruomenės pastangų ir sąlyčio taškų su švietimo institucijomis. „Šiandien energetikos rinkai reikia ne tik puikių vadybininkų, bet ir išmanių lyderių, galinčių prisidėti prie sklandesnio proceso organizavimo. Viena iš galimybių – Šiaurietiškos lyderystės modelis, kuris padėtų užpildyti spragą kuriant bei puoselėjant išliekančias vertes tokiose įvairiosiose industrijose, kaip energetikos sektorius. Todėl ISM universitetas svarsto galimybę ateityje ruošti profesionalius energetikos sektoriaus vadybininkus, kurie galėtų padėti optimizuoti šios srities procesus“, – sakė I. Matser.

Konferencijoje „Energijos efektyvumo kryptys Šiaurės šalyse ir Lietuvoje“ dalyvaus autoritetingi ekspertai iš Danijos, Švedijos, Norvegijos, Belgijos ir Lietuvos. Tarp forumo svečių – Danijos šilumos tiekėjų asociacijos Tarptautinių reikalų vadovas Birgeris Lauersenas, Tarptautinės centralizuoto šilumos tiekimo, centralizuoto vėsinimo ir kombinuotos šilumos bei elektros energijos gamybos „Euroheat&Power“ asociacijos prezidentas Paulas Vossas, „Nordic Energy Research“ vyr. patarėjas Svendas Søylandas, Danijos technikos universiteto Energetikos ekonomikos ir reguliavimo, sistemų analizės skyriaus vadovas Klausas Skytte‘as, BI Norvegijos verslo mokyklos profesorius Jonas Lereimas, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas ir kiti.

Tarptautinę energetikos konferenciją Lietuvoje organizuoja ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija, Danijos ambasada bei Kauno technologijų universitetu

Daugiau informacijos apie renginį: www.lsta.lt/lt/events/view/667