UAB „Vilniaus energija” pranešimas spaudai „Vilniuje sausį mažės šilumos kaina”

2015-12-23

„Didžiausią įtaką šilumos kainai turi šilumos tiekimo įmonėms taikoma prievolė pirkti brangias gamtines dujas iš SGD terminalo. Kuo šių dujų vartojama mažiau, tuo žemesnė šilumos kaina", – sakė „Vilniaus energijos" prezidentas Linas Samuolis.

Prie pigesnės šilumos prisidės ir nuo gruodžio Vilniuje pradėjęs veikti naujas nepriklausomas šilumos gamintojas. Platesnis biokuro vartojimas prie sausį 6,3 proc. mažėjančios kainos prisidės 0,7 proc. dalimi.

„Vilniaus energija" kas mėnesį yra įpareigota įsigyti skirtingą kiekį SGD terminalo dujų. Tiesioginę įtaką sausio mėnesio šilumos kainai turi lapkričio mėnesio dujų pirkimai.

Spalio mėnesį „Vilniaus energija" iš terminalo įsigijo apie 87,3 procento visų suvartojamų dujų. Lapkričio mėnesį iš terminalo įsigyta apie 68,6 procento dujų.

Šilumos kaina mažės ir dėl to, kad dalį lapkričio mėnesiui numatytų terminalo dujų „Vilniaus energija" suvartojo spalio mėnesį, kuomet bendrovė pritrūko kuro.

Prognozuojama, kad iki gruodžio mėnesio pabaigos „Vilniaus energija" iš terminalo įsigys apie 70 procentus suvartojamų dujų.

Likusią dalį gerokai pigesnių dujų tiekia įmonė „Lietuvos dujų tiekimas".

Šiltuoju metų laiku „Vilniaus energija" iš esmės nenaudoja brangių terminalo dujų ir karštą vandenį gamina iš pigaus biokuro, todėl faktinė šilumos gamybos kaina sumažėja.

Atšalus orams, biokuro pajėgumų nebeužtenka, iš gamtinių dujų Vilniuje šildymo sezono metu gaminama apie 87 proc. šilumos.

2015 metų sausio mėnesį šilumos tarifas sostinėje buvo 6,51 ct/kWh be PVM.

 UAB  UAB "Vilniaus energija" pranešimas spaudai "Vilniuje sausį mažės šilumos kaina" (86.00 KB)

Daugiau informacijos:
Nerijus Mikalajūnas,
„Vilniaus energijos" atstovas spaudai,
+ 370 685 20513,
nerijus.mikalajunas@vilniausenergija.lt