Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
UAB „Litesko” pranešimas spaudai „Litesko“ Konkurencijos tarybos išvadas dėl Alytaus skųs teismui
„Nesuprantamas Konkurencijos tarybos išvadas, kurios nepagrįstos nei faktais, nei teisiniais argumentais, skųsime teismui", – teigė „Litesko" generalinis direktorius Linas Samuolis.
Konkurencijos tarybos vertinimu, Konkurencijos įstatymą esą pažeidė Alytaus miesto savivaldybės sprendimas pratęsti šilumos ūkio nuomos sutartį su kompanija „Dalkia" (dabar „Veolia") dešimčiai metų – nuo 2016 iki 2026 metų. Teigiama, esą tokia galimybė nebuvo numatyta savivaldybės skelbto šilumos ūkio nuomos konkurso sąlygose.
L. Samuolio teigimu, konkurso sąlygose buvo aiškiai numatytas kvietimas konkurso dalyviams teikti siūlymus dėl papildomų būsimos sutarties sąlygų. Tokį siūlymą dėl termino pratęsimo konkurse dalyvavusi „Dalkia" pateikė ir jis buvo įvertintas, kaip visiškai atitinkantis konkurso sąlygas.
„Sutarties termino pratęsimo papildomiems 10 metų galimybė buvo aiškiai numatyta 2001 metais sudarytose šilumos ūkio modernizavimo ir turto nuomos sutartyse. Sutarčių terminas buvo pagrįstai pratęstas savivaldybei pageidaujant papildomų, pradinėse sutartyse nesutartų, „Litesko" investicijų į šilumos ūkį", – konstatavo L. Samuolis.
Anot jo, taip pat nesuprantama Konkurencijos tarybos išvada, esą Konkurencijos įstatymą pažeidžia papildoma, pradinėse sutartyse nenumatyta, „Litesko" investicija į Alytaus biomasės elektrinę.
„Litesko" į šilumos kainą mažinančią elektrinę investavo Alytaus miesto savivaldybės prašymu. Daugiau kaip 25 mln. eurų vertės investicija nebuvo įtraukta į šilumos ūkio nuomos sutarties reguliavimą, nes savivaldybė pasirinko kitą papildomų investicijų pritraukimo ir grąžos modelį. Buvo numatyta, kad elektrinė, 2026 metais pasibaigus šilumos ūkio nuomos sutarčiai, išliks „Litesko" nuosavybėje ir veiks kaip nepriklausomas šilumos gamintojas, jei sutarties šalys nesusitars kitaip.
Bet koks kitas nepriklausomas šilumos gamintojas pagal Šilumos ūkio įstatymą be jokių sutarčių su savivaldybėmis turi nevaržomą teisę statyti jiems priklausančius analogiškus objektus, parduoti juose gaminamą energiją į miesto tinklus ir būti teisėtais tokių, savo lėšomis įrengtų, energetikos objektų savininkais.
L. Samuolio teigimu, visiškai nesuprantama, kaip akivaizdžiai miestui naudingas savivaldybės sprendimas, leisiantis alytiškiams sutaupyti beveik 27 mln. eurų dėl mažesnių šilumos kainų, gali prieštarauti konkurencijai.
„Konkurencijos tarybai pateikėme visus argumentus, deja, į juos nebuvo atsižvelgta. Dabar argumentus teiksime teismui", – sakė L. Samuolis.
UAB "Litesko" pranešimas spaudai „Litesko“ Konkurencijos tarybos išvadas dėl Alytaus skųs teismui
Daugiau informacijos:
Nerijus Mikalajūnas, „Litesko" atstovas spaudai, + 370 685 20513,
nerijus.mikalajunas@vilniausenergija.lt
Kitos naujienos
Finansinių sunkumų turintys gyventojai gali kreiptis dėl kompensacijų, kurios padengia dalį ar net visas šildymo išlaidas.
Mieste pradėjo sproginėti vamzdžiai ir radiatoriai. Rusiją ištiko „katilinių epidemija“: trys Tolimųjų Rytų miestai liko be šilumos.
Praėjusių metų pabaigoje biokuro rinkos dalyviams kilus abejonių dėl atliekamų biokuro tyrimų rezultatų tikslumo, „Baltpool“ ne tik kreipėsi į Nacionalinį akreditacijos biurą dėl laboratorijų patikrinimo, bet ir patys užsakė ir per slaptą pirkėją atliko biokuro ėminių tyrimą 5-iose akredituotose laboratorijose.