Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
„Vilniaus energija“ kreipėsi į teismą dėl sostinės savivaldybės skolos
Pirmoji į teismą kreipėsi Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Vilniaus vandenys", kuriai „Vilniaus energija" yra skolinga apie 15 mln. eurų. Savivaldybė „Vilniaus energijai" yra skolinga beveik dukart didesnę sumą – 27 mln. eurų.
„Dėjome visas pastangas siekdami susitarti taikiai, tačiau savivaldybė atsisako įskaityti tarpusavio skolas ar ieškoti kitų racionalių sprendimų be teismo. Esame priversti žengti šį žingsnį, kuris abiems pusėms kainuos papildomai. Teks dengti išlaidas advokatams, palūkanas", – konstatavo „Vilniaus energijos" prezidentas Linas Samuolis.
„Savivaldybei ne kartą siūlėme tarpusavio skolų klausimą išspręsti be teismų pagalbos", – teigė L. Samuolis.
Siūlomas praktiškai jau patikrintas sprendimas: tomis lėšomis, kurias savivaldybė perveda „Vilniaus energijai" už šilumą ir karštą vandenį, bendrovė iš karto dengtų savo įsiskolinimą įmonei „Vilniaus vandenys".
Būtent toks atsiskaitymo modelis buvo sėkmingai taikomas pastaruosius 6 metus. Nebuvo jokių įstatyminių ar techninių kliūčių, kurios neleistų ir toliau taikyti šią praktiką, o savivaldybė nepateikė jokių priežasčių, kodėl šio modelio buvo atsisakyta.
L. Samuolis pabrėžė, kad „Vilniaus energija", suprasdama sudėtingą savivaldybės finansinę situaciją, visuomet elgėsi geranoriškai: ieškojo sąlygų, kad savivaldybė turėtų galimybę patogiai grąžinti skolą, neskaičiavo palūkanų.
Maža to, „Vilniaus energija" savivaldybės įmonei „Vilniaus vandenys" visada pervesdavo PVM sumą, kad ši bendrovė turėtų galimybę sumokėti valstybei priklausančius mokesčius. Gi iš savivaldybės „Vilniaus energija" nesulaukia net PVM mokėjimų.
„Išliekame geranoriški ir esame pasirengę nutraukti teismo procesą, kai tik savivaldybė pateiks priimtiną sprendimą. Esame pasirengę tarpusavio skolų dengimui tiek iš karto, tiek palaipsniui, analogiškomis kaip ir savivaldybės įmonės „Vilniaus vandenys" taikomomis sąlygomis", – sakė L. Samuolis.
„Vilniaus energijos" siūloma skolų užskaita padengtų 15 iš 27 mln. eurų savivaldybės skolos. Bendrovė taip pat sutiktų, kad likusiai 12 mln. eurų skolos daliai, kaip ir anksčiau, nebūtų priskaičiuojamos palūkanos.
Daugiau informacijos:
Nerijus Mikalajūnas,
„Vilniaus energijos" atstovas spaudai,
+ 370 685 20513,
nerijus.mikalajunas@vilniausenergija.lt
Kitos naujienos
Šaltinis: www.lrt.lt, 2023 m. rugsėjo 21 d. Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinamas gyventojų nuosavybės teise turimas turtas. Kelerius metus turtas nebuvo vertinamas siekiant sušvelninti socialines koronaviruso pandemijos pasekmes, o vėliau – apsaugoti nepasiturinčius gyventojus nuo infliacijos sukeltų neigiamų pasekmių […]

Artėjant šildymo sezonui labai svarbu tinkamai jam pasiruošti. AB „Šiaulių energija“ informuoja, jog visi Šiaulių miesto bei Šiaulių rajono pastatai, kurių šildymo ir karšto vandens sistemas prižiūri AB „Šiaulių energija“, yra paruošti 2023-2023 metų šildymo sezonui. O bendrijas bei namus administruojančias įmones, kurios dar nepasirūpino artėjančiu sezonu, raginame suskubti.
Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinamas gyventojų nuosavybės teise turimas turtas.
Kada įjungti šildymą daugiabutyje – gali nuspręsti patys gyventojai. Tam reikia surinkti daugumos balsus (50 proc. + 1 gyv.) ir apie tokį sprendimą pastato valdytojas turi pranešti šilumos tiekėjui. Šis, ne vėliau kaip per 2 darbo dienas, duoda leidimą pastato valdytojui arba šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojui įjungti šildymo sistemą, jeigu tam nėra svarbių kliūčių.