„Vilniaus energija“: biokurą atpigino radioaktyvaus kuro importas

2015-03-26

„Dirbame pagal viešųjų pirkimų taisykles, todėl perskaičiavimo procedūros užtrunka. Biokuro tiekimo sutartyje numatytas kainos perskaičiavimas įvykus esminiam įvykiui. Vadovaudamiesi sutartimi, šiuo metu perskaičiuojame įsigyjamo biokuro kainą", – sakė „Vilniaus energijos" prezidentas Linas Samuolis.

Anot jo, biokuro pigimas sietinas su faktu, kad per biokuro biržą buvo platinamas iš Baltarusijos importuotas kuras, kurio pelenuose aptiktos radioaktyviosios medžiagos.

„Šis faktas žinomas valstybės institucijoms. Kaip tik šiuo metu vyksta debatai dėl veiksmų, kurie leistų užkirsti kelią pavojingo kuro įvežimui į Lietuvą. Manytina, kad nutraukus nesaugaus kuro importą, biokuro rinkos kaina nusistovės", – sakė L. Samuolis.

Jis pabrėžė, kad maksimali biokuro kaina, kuri gali būti įtraukta į šilumos tarifą, yra rinkos kaina, nustatoma VKEKK komisijos. „Jei įmonė biokurą perka brangiau nei rinkos kaina, tai neįtraukiama į šilumos kainą, o už brangesnį kurą sumoka ne vartotojai, o pati įmonė", – teigė L. Samuolis.

Anot jo, šilumos kainoje Vilniuje, kaip ir kituose dujas vartojančiuose miestuose, nuo kovo 1 dienos ėmė atsispindėti privalomai iš SGD terminalo perkamos dujos ir terminalo mokestis. „Tai – brangiausios dujos rinkoje, todėl jos šilumos kainą didino", – sakė L. Samuolis.

Daugiau informacijos:
Nerijus Mikalajūnas,
„Vilniaus energijos" atstovas spaudai,
+ 370 685 20513,
nmikalajunas@dalkia.lt 

Kitos naujienos