Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos pranešimas spaudai „LŠTA: dujų kainos vėl šovė į viršų”

2014-10-07

„Artėjant šildymo sezonui augančios dujų kainos vėl verčia nerimauti. Šių metų birželį šilumininkai už dujas mokėjo 1471 Lt/tne (tona naftos ekvivalento, be PVM, su transportavimo mokesčiu), šį rugsėjį kainos pašoko iki 1561 Lt/tne. Euro atžvilgiu vis brangstantis doleris ir toliau brangins dujas, o tai neigiamai atsilieps tų miestų, kurių šildymui naudojamos dujos, šilumos kainoms", – teigė LŠTA prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Anot jo biokurą naudojantys miestai pagrindo nerimauti neturi – vietinis kuras ne tik išlieka pigiu, bet, lyginant su vasaros mėnesiais, net šiek tiek pinga. Birželį kainavęs 556 Lt/tne, rugsėjį biokuras šilumininkams kainavo beveik trigubai pigiau, nei dujos – 550 Lt/tne.

„Gera žinia, kad brangstančio dolerio poveikį dujų kainoms kiek amortizuos pinganti nafta, bet jos poveikis pasijus gerokai vėliau – po kelių mėnesių. Deja tie keli mėnesiai, kai jausime vien brangstančio dolerio auginamos dujų kainos poveikį, sutaps su šildymo sezonu", – sakė V. Stasiūnas.

Šilumos tiekėjų vertinimu vienintelis būdas patikimai mažinti išlaidas šildymui naudojamam kurui – o tuo pačiu ir šildymo kainas – dujų atsisakymas ir visuotinis perėjimas prie vietinio biokuro.

Dujų ir biokuro kainų kaitos lentelę galite rasti: http://lsta.lt/lt/pages/apie-silumos-uki/kuro-kainos

LŠTA pranešimas spaudai  "LŠTA: dujų kainos vėl šovė į viršų"

 

Kitos naujienos