„Vilniaus energijos” valdybos pirmininko Jean Sacreste pareiškimas

2014-04-24

– Šie tyrimai yra susiję su visuomenei puikiai žinoma veikla, autorizuota įgaliotų valdžios atstovų ir vykusia jau daugiau kaip prieš 10 metų. Veiklą tikrino įvairios Lietuvos institucijos: Valstybės kontrolė, Valstybinė Kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) ir Seimo audito komitetas. Tuo metu visos šios aukštos institucijos patvirtino visišką veiklos atitikimą Lietuvos įstatymams.

– Todėl „Vilniaus energija" yra pasipiktinusi, kad šie seniai vykę procesai vėl pradėti viešinti ir nemato priežasties ar pagrindo nei tokiems tyrimams, nei jų atpasakojimams spaudoje.

– „Vilniaus energija" valdo Vilniaus šilumos ūkį jau dvylika metų, po to, kai ją atvirame tarptautiniame konkurse pasirinko Vilniaus miestas.

– Per pastaruosius 12 metų „Vilniaus energija" yra investavusi apie šešis šimtus milijonų litų, šiuo metu įmonėje dirba apie tūkstantį darbuotojų.

– „Vilniaus energija" atvedė sostinės šilumos ūkį prie aukščiausių europinių standartų ir yra išlieka pilnai įsipareigojusi aptarnauti Vilniaus klientus vis gerindama paslaugų kokybę ir užtikrindama mažiausias įmanomas šilumos kainas.

– „Vilniaus energija" yra didžiausias Prancūzijos investuotojas Lietuvoje.

Dėl to „Vilniaus energijai" ir jos atstovams yra nesąžininga ir žalinga tapti šios žiaurios ir šmeižikiškos kampanijos taikiniu. Šios kampanijos tikslai – staigus „Vilniaus energijos" investicijų žlugdymas ir bandymas eliminuoti iš ateities darbų Lietuvoje tyčia atveriant kelią jos konkurentams. Toks nepriimtinas ir diskriminuojantis elgesys tikrai nepadės pritraukti užsienio investuotojų Lietuvoje.

Plačiau apie tai skaitykite "Vilniaus energijos" valdybos pirmininko Jean Sacreste pareiškimas.