2012-09-11 „Žinių radijas” laida „Tikrasis motyvas”, tema – AR REIKIA ATOMINĖS ELEKTRINĖS REFERENDUMĄ PAPILDYTI KLAUSIMU DĖL BIOKURO PLĖTROS?

2012-09-11

Tiek užsienio, tiek Lietuvos miestų pavyzdžiai rodo, kad, brangias dujas pakeitus vietiniu kuru, reikšmingai mažėja šilumos kainos. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, Lietuvos miestuose, kuriuose pagrindinis kuras šilumos gamyboje yra nuolat brangstančios gamtinės dujos, šilumos kainos yra net trečdaliu aukštesnės nei biokuru šildomuose miestuose. „Deja, aukščiausi valdžios pareigūnai visapusiškai remia ir valstybės bei Europos Sąjungos paramos lėšas kreipia brangių importinių dujų infrastruktūros, terminalo plėtrai, nors šilumos ūkyje dujas galima visu 100 proc. pakeisti biokuru. Maža to, miestuose, ypač didžiuosiuose, vietinio kuro projektai yra ne tik neskatinami, bet blokuojami", – sakė A. Janukonis. Jis pabrėžė, kad, siūlydama referendumo papildymą, asociacija ypač tikisi paramos iš tų Lietuvos miestų, kurie jau vartoja vietinį kurą ir dėl to už šilumą moka mažiau.

Spalio 14 d. kartu su Seimo rinkimais įvyks ir referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybų Lietuvoje.

Laidoje dalyvavo LŠTA tarybos pirmininkas Andrius Janukonis, ekonomistas Rimantas Rudzkis ir energetikos ekspertas Vidmantas Jankauskas.

Tiesioginės nuorodos klausymuisi (spausti čia) arba parsisiuntimui (spausti čia);