Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
A. JANUKONIS „90 PROC. ŠILUMOS ŠVEDIJOJE – IŠ ATSINAUJINANČIŲ ENERGIJOS ŠALTINIŲ”
Švedija galėtų tarnauti puikiu pavyzdžiu mūsų valdžios vyrams. Deja, šie nenori girdėti fakto, kad egzistuoja vietinis kuras, kuris yra beveik tris kartus pigesnis už gamtines dujas. Nenori išgirsti, kad energetinė šalies nepriklausomybė didinama vartojant būtent lietuvišką kurą, o ne pririšant valstybę prie brangios infrastruktūros, skirtos brangioms importuojamoms dujoms kūrenti.
Plačiau apie tai skaitykite – "90 PROC. ŠILUMOS ŠVEDIJOJE – IŠ ATSINAUJINANČIŲ ENERGIJOS ŠALTINIŲ" Šį straipsnį taip pat rasite interneto svetainėje www.andriusjanukonis.lt, tiesioginė nuoroda http://www.andriusjanukonis.lt/90-proc-silumos-svedijoje-is-atsinaujinanciu-energijos-saltiniu-2/
Kitos naujienos
Bendrovė Kretingos šilumos tinklai (KŠT), bendradarbiaudama su Kretingos rajono savivaldybe ir Lietuvos energetikos institutu, rengiasi projekto „Centralizuoto šildymo sistemų dekarbonizavimas“ (DecarbonDHS) startui.
2024 m. rugsėjo 11-12 d. Gdanske, Lenkijoje, įvyko Interreg projekto „DecarbonDHS“ įvadinis susitikimas, kuriame dalyvavo projekto partneriai iš Lietuvos.
Drąsiai galima teigti, kad perėjimas prie šildymosi biokuru 2022 m. labai padėjo Lietuvos šilumos sektoriui išgyventi energetinę krizę, o vartotojus išgelbėjo nuo milžiniškų išlaidų. Šiuo metu jau beveik 80 proc. visos šalyje centralizuotai tiekiamos šilumos pagaminama naudojant vietinės kilmės medienos atliekas.