Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Tarptautinis projektas „BIO-HEAT“ Greitai augančių energetinių augalų (GAEA) naudojimo skatinimas Rytų Europos centralizuoto šildymo sistemose
Projekto pradžia: 2010 m. rugsėjo 1 d.
Projekto pabaiga: 2012 m. rugpjūčio 31 d.
Iš Lietuvos šiame projekte dalyvauja Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija ir Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA.
Pagrindiniai projekto tikslai:
- skleisti Rytų Europoje turimas žinias, patirtį apie GAEA kaip energijos šaltinį CŠT sistemose, taikant mokslinių tyrimų (M&T) rezultatus;
- skatinti GAEA panaudojimo plėtrą, informuojant energijos sektoriaus dalyvius apie jo privalumus palyginti su iškastiniu kuru. Sukurti visoje Rytų Europoje vietinę žemės ūkio vertę, pagrįstą atsinaujinančios energijos ištekliais;
- sukurti galimybę CŠ tinklų operatoriams, ūkininkams, kitiems susijusiems rinkos dalyviams bei sprendimus priimantiems asmenims (politikams) – ypač iš Rytų Europos valstybių – prieiti prie vertingos informacijos apie nebrangaus ir atsinaujinančio šaltinio (šiuo atveju GAEA) potencialą ir jo panaudojimo galimybes centralizuotai tiekiamos šilumos ir elektros gamybai;
- sujungti visus rinkos dalyvius internetiniu ryšiu, užtikrinant ilgalaikį priėjimą prie informacijos apie projekto eigą ir pasiektus rezultatus. Kaip tvaraus vystymosi pavyzdį inicijuoti GAEA panaudojimą CŠT sistemose net ir trečiosioms rinkos šalims;
- projektui vykstant vykdyti išsamią informacinės sklaidos strategiją, paremtą geriausių sprendimus priimančių asmenų ir nacionalinių paramos schemų vadovų patirtimi bei bendradarbiavimu. Tai bus pasiekiama organizuojant praktinius seminarus, kuriuose turėtų sudalyvauti per 3 200 dalyvių (vykdant visą projektą skirtingose šalyse). Šiuose seminaruose CŠT specialistai, politikai, valdžios atstovai, ūkininkai ir kiti rinkos dalyviai bus detaliai informuojami apie GAEA panaudojimo naudą ir bus skatinami remti schemas ir teisines infrastruktūras, turinčias poveikį GAEA naudojimui. Tarp visų kitų, pranešėjais bus technologijų praktikai, technologijų tiekėjai, ūkininkai, jau gaminantys GAEA, ir CŠ tinklų operatoriai.
- būsimų platinimo veiksmų ir skatinimo planų išdėstymas. Bus paruošta bendra programa, pristatanti būsimas konferencijas, prekybos muges, seminarus ir pan., vyksiančius per projektą ir jam pasibaigus, informacijos kanalams, sukurtiems projekto viduje ir už jo ribų, palaikyti ir stiprinti.
„BIO-HEAT" projekto partneriai buvo kruopščiai atrinkti siekiant suformuoti subalansuotą profesionalų ir ekspertų, dirbančių biokuro gamybos, pritaikymo ir centralizuoto šildymo tiekimo srityse, grupę.
Plačiau apie projektą skaitykite ČIA
Kitos naujienos

Prieš kurį laiką lietuvius pasiekė dar viena džiugesio nenešanti žinia – dujų kaina vėl kyla, o tai reiškia, kad namuose įsirengus dujinį šildymą pinigines teks atverti dar plačiau.

Kaunas – vienas žaliausių Lietuvos miestų, daug dėmesio skiriantis tvarių sprendimų paieškai ir įgyvendinimui. Siekiant kuo efektyviau panaudoti miesto parkų, miškų ir skverų priežiūros metu susidariusias žaliąsias atliekas, po medžių bei krūmų genėjimo atsiradusi žaliava virsta biokuru, naudojamu miesto šilumai gaminti.
Sausio 25-26 dienomis vyko Vokietijos šilumos, vėsumos ir kogeneracijos energijos efektyvumo asociacijos (AGFW) organizuotas nuotolinis seminaras, skirtas Centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) sistemų vystymui. Kadangi LŠTA yra AGFW tarptautinis narys, todėl turėjome galimybę dalyvauti renginyje, kuris gali būti aktualus ir Lietuvos politikams bei valdininkams, atsakingiems už miestų šildymo planavimą bei organizavimą.