Sėkmingos partnerystės pavyzdys šilumos ūkyje

2010-09-10

Renginio metu kalbėjęs Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas pasidžiaugė, kad UAB „Akmenės energija" pasiūlo ir investuoja į šilumos ūkio modernizavimo alternatyvas, ateityje Akmenės gyventojams leisiančias mokėti už šilumą ir karštą vandenį mažiau. Meras palinkėjo, kad projektas kuo greičiau būtų įgyvendintas ir Naujosios Akmenės centralizuotai tiekiamos šilumos ir karšto vandens vartotojai pajustų investicijos į biokuro katilinę privalumus.

Privačios bendrovės gebėjimą puikiai organizuoti bene seniausių Lietuvoje centralizuoto šilumos ūkio modernizacijos ir pertvarkos darbus patvirtina ženkliai sumažėję nuostoliai nuo 35 % bendrovės veiklos pradžioje 2001 metais iki 10 % įgyvendinus investicinius projektus.

Projektui finansuoti LR Ūkio misterija skyrė iki 4,5 mln. litų ES paramos lėšų pagal priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai", kitą dalį projekto lėšų bendrovei skolina Europos plėtros ir rekonstrukcijos bankas, finansuojantis E energija grupės investicinius projektus, skirtus energijos gamybos ir tiekimo efektyvumui didinti.

„Ši investicija yra svarbi tiek mūsų įmonės darbuotojams kaip specialistams, nuosekliai dirbantiems siekiant modernizuoti Akmenės rajono šilumos ūkį, tačiau ir mums kaip Akmenės rajono gyventojams, nes šiuo projektu mes tapsime mažiau priklausomi nuo dujų kainų šuolių ir ilgainiui galėsime naudoti vietinį biokurą, taip mažiau teršdami aplinką bei sutaupydami. Minėdami 10 metų veiklos jubiliejų galime pasidžiaugti, kad biokuro katilinės projektu mūsų bendrovė prisidės kuriant aplinką tausojančios nepriklausomos energetikos ateitį Lietuvoje", teigia UAB „Akmenės energija" direktorius Albertas Valančius.

E energija grupei priklausanti UAB "Akmenės energija" nuo 2000 m. rugsėjo 1 d. per dešimt metų veiklos Akmenės rajone investavo už 24 mln. litų. Pernai, pasinaudojus ES paramos galimybėmis bendrovė įgyvendino 12 milijonų litų centralizuoto šilumos tiekimo trasų modernizacijos projektą.

Akimirkos iš renginio:

 IMG_2356_k_1.jpg

IMG_2359_k_1.jpg 

IMG_2372_kk_1.jpg 

IMG_2396_k_1.jpg