Studija „ATSINAUJINANČIŲ ENERGIJOS IŠTEKLIŲ (AEI) PLĖTROS LIETUVOS CENTRALIZUOTO ŠILUMOS TIEKIMO SISTEMOSE PROGRAMA”

2010-07-23

2009 metų balandžio 23 dieną Europos Sąjungoje buvo priimta direktyva 2009/28/EB dėl skatinimo naudoti atsinaujinančių išteklių energiją, kurioje yra įrašytas įpareigojimas Lietuvai padidinti atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) dalį galutinės suvartotos energijos balanse nuo 15 proc. (2005 metais) iki mažiausiai 23 proc. (2020 metais), o transporto vartojamų degalų balanse iki 2020 metų mažiausiai 10% turėtų sudaryti biodegalai.

Direktyvoje yra numatyta, kad neįgyvendinus nustatytų tikslų valstybė, taikant statistinio perkėlimo mechanizmą, galės pirkti žalios energijos "kvotą" iš valstybių, viršijančių joms nustatytus tikslus. 

Šioje studijoje vertinami būdai, kaip Lietuvoje galėtų būti pasiekti ir viršyti šie tikslai ir kokių pagrindinių skatinimo priemonių reikėtų imtis, kad šie tikslai būtų pasiekti ir viršyti.

ATSINAUJINANČIŲ ENERGIJOS IŠTEKLIŲ (AEI) PLĖTROS LIETUVOS CENTRALIZUOTO ŠILUMOS TIEKIMO SISTEMOSE PROGRAMA ATSINAUJINANČIŲ ENERGIJOS IŠTEKLIŲ (AEI) PLĖTROS LIETUVOS CENTRALIZUOTO ŠILUMOS TIEKIMO SISTEMOSE PROGRAMA (4.73 MB)