Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Studija „ATSINAUJINANČIŲ ENERGIJOS IŠTEKLIŲ (AEI) PLĖTROS LIETUVOS CENTRALIZUOTO ŠILUMOS TIEKIMO SISTEMOSE PROGRAMA”
2009 metų balandžio 23 dieną Europos Sąjungoje buvo priimta direktyva 2009/28/EB dėl skatinimo naudoti atsinaujinančių išteklių energiją, kurioje yra įrašytas įpareigojimas Lietuvai padidinti atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) dalį galutinės suvartotos energijos balanse nuo 15 proc. (2005 metais) iki mažiausiai 23 proc. (2020 metais), o transporto vartojamų degalų balanse iki 2020 metų mažiausiai 10% turėtų sudaryti biodegalai.
Direktyvoje yra numatyta, kad neįgyvendinus nustatytų tikslų valstybė, taikant statistinio perkėlimo mechanizmą, galės pirkti žalios energijos "kvotą" iš valstybių, viršijančių joms nustatytus tikslus.
Šioje studijoje vertinami būdai, kaip Lietuvoje galėtų būti pasiekti ir viršyti šie tikslai ir kokių pagrindinių skatinimo priemonių reikėtų imtis, kad šie tikslai būtų pasiekti ir viršyti.
Kitos naujienos

Jau antrus metus iš eilės „Klaipėdos energijos“ kolektyvas, bendradarbiaudamas su VĮ Valstybinių miškų urėdija, tęsia tradiciją – miško sodinimo šventę, į kurią noriai įsitraukia ir darbuotojų šeimos.
Daugiabučių namų bendrijos Lietuvoje ilgą laiką buvo laikomos idealiu būsto valdymo modeliu. Tikėta, kad bendrą turtą prižiūrėti pigiau, valdyti – demokratiškiau, o svarbiausia – patys gyventojai gali priimti naudingiausius ir jų interesus geriausiai atitinkančius sprendimus.
Atėjus pavasariui ir pasibaigus šildymo sezonui, apie šilumą imama galvoti vis rečiau. Tačiau mokslininkai primena – šiluma yra ne tik sezoninis poreikis, bet ir svarbus energijos resursas, kurį galima išsaugoti ir panaudoti tada, kai labiausiai reikia.