LŠTA kreipėsi dėl gamtinių dujų kainų

2005-11-25

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija, šilumos tiekimo įmonių pavedimu, kreipėsi į LR Prezidentą, Seimo Pirmininką, Vyriausybę, Seimo narius, Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją, ūkio ministeriją, AB „Lietuvos dujos“ ir UAB „Dujotekana“ su prašymu informuoti apie būsimas gamtinių dujų kainas nuo 2006 m. sausio 1 d., nes pastaruoju metu žiniasklaidoje ne kartą buvo pranešta, kad nuo 2006 metų sausio 1 dienos AAB „GAZPROM“ keičia Lietuvai tiekiamų gamtinių dujų kainų nustatymo formulę, kad į šalį importuojamų gamtinių dujų kainos neabejotinai kils.

Dar š.m. gegužės mėnesį mes kreipėmės tuo pačiu klausimu į Lietuvos Respublikos ūkio ministeriją, Valstybinę kainų ir energetikos kontrolės komisiją ir dujų tiekėjus: AAB „GAZPROM“, AB „Lietuvos dujos“, UAB „Dujotekana“. Gautuose atsakymuose, išskyrus AAB „GAZPROM“ (atsakymas negautas), rašoma, kad dujų kaina nežinoma ir kad ji priklausys nuo AAB „GAZPROM“ sprendimų.

Įvertinus tai, kad šilumos tiekimo įmonės per metus nuperka per 1 milijardą kubinių metrų gamtinių dujų ir degindamos jas pagamintą šilumą centralizuotai tiekia beveik 2 milijonams gyventojų, būsima gamtinių dujų kaina yra labai svarbi didžiajai daliai Lietuvos gyventojų, nes neabejotinai turės įtakos jų šeimų biudžetui. Todėl dar kartą kreipiamės į Jus ir prašome pateikti informaciją, kad nereikėtų vadovautis gandais.

Kitos naujienos