Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Naujausioje NLEA apžvalgoje – dėmesys energetikos sektoriaus pokyčiams ir ateities planams
NLEA 2020 m. gruodžio 8 d. pranešimas
Energetikos sektoriaus transformacijų Lietuvoje ir Baltijos regione 2020-aisiais metais netrūko. Kai kurias iš jų, pradedant elektros rinkos liberalizavimu, baigiant vis sparčiau diegiamais aplinkai draugiškais energetikos sprendimais, savo sričių profesionalai apžvelgia šiandien pristatytoje kasmetinėje Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos (NLEA) apžvalgoje.
Joje skaitytojai ras naujausią ES valstybių elektros energijos ir gamtinių dujų kainų galutiniams vartotojams palyginimą, taip pat, koncentruotą ir aiškią ekspertinę informaciją apie Lietuvai bei regionui svarbius energetikos sektoriaus pokyčius.
„Vienu labiausiai pastebimų pokyčių tapo prasidėjęs elektros energijos buitinių vartotojų rinkos liberalizavimas, kuris Lietuvoje bus įgyvendinamas trimis etapais iki 2022 metų pabaigos. Prireiks laiko prisitaikyti prie besikeičiančių santykių tarp rinkos dalyvių, tačiau ilgainiui tiekėjų konkurencija ir pasirinkimo galimybė atneš neabejotiną naudą Lietuvos vartotojams.
Europos žaliojo kurso ir nacionaliniai tikslai energetikos ir klimato kaitos srityse skatina detaliau apžvelgti pokyčius, ženkliai prisidėsiančius prie anglies dioksido emisijų mažinimo ilgalaikėje perspektyvoje – jūrinio vėjo energetikos ir elektrinio mobilumo vystymą mūsų regione“, – sako NLEA prezidentas Mantas Mikalajūnas
Šiuos klausimus ir su jais susijusius iššūkius NLEA apžvalgoje detaliai ir profesionaliai nagrinėja įvairūs savo sričių ekspertai.
Energetikoje vykstantys pokyčiai neaplenkia ir gamtinių dujų rinkos. 2020 m. sausio 1 d. pradėjusi veikti „Balticconnector“ jungtis leido atverti konkurencijai Suomijos dujų rinką, kurioje ilgą laiką dominavo monopolininkas „Gazprom“. O jau 2022 m. pradėsianti veikti GIPL dujotiekio jungtis su Lenkija, Lietuvą gali paversti svarbiu dujų tranzito bei prekybos centru. Ši tema taip pat aptariama naujausioje NLEA apžvalgoje.
Susipažinti su visa Elektros energijos ir gamtinių dujų rinkų apžvalga galite čia.
Kitos naujienos
Netrukus centralizuotai šiluma aprūpinamus vartotojus pasieks šildymo sąskaitos už neįprastai švelnų šių metų sausį. Verta giliau panagrinėti – kas didina, o kas mažina sąskaitų dydį.
Lietuvoje centralizuotai tiekiamos šilumos energijos vidutinė kaina vasarį siekia 8,02 ct/kWh ir yra 0,9 proc. didesnė nei sausį, kai buvo 7,95 ct/kWh. Kainų didėjimą lėmė kuro, naudojamo šilumos gamybai, brangimas. Lyginant šalies regionus, didžiausios ir mažiausios šilumos energijos tiekimo kainos skiriasi 2,4 karto. Biokuro kaina sausio viduryje buvo didžiausia šį šildymo sezoną, bet nuo to laiko mažėjo dvi savaites iš eilės.
Lietuva, Latvija ir Estija šį savaitgalį atsijungs nuo posovietinio energetikos žiedo ir sinchronizuosis su kontinentinės Europos tinklais.
Europos Komisija paskelbė apie skirtą finansavimą tarpvalstybiniams energetikos infrastruktūros projektams iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės. Tarp finansavimą gavusių projektų – 6,8 mln. Eur dotacija Šiaurės–Baltijos vandenilio koridoriui ir daugiau kaip 3 mln. Eur – CCS Baltijos šalių konsorciumo projektui.