Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Metinėje ataskaitoje – duomenys apie Lietuvos aplinkos būklę

LR aplinkos ministerijos pranešiimas, 2025 m. sausio 23 d.
Metinėje ataskaitoje – duomenys apie Lietuvos aplinkos būklę
Aplinkos apsaugos agentūra parengė kasmetinę apibendrintą Lietuvos aplinkos būklės ir jos pokyčių ataskaitą.
„Kasmet ataskaitą papildome naujomis temomis ir duomenimis, kurie svarbūs aptariant Lietuvos aplinkos būklę, jos pokyčių stebėseną bei vertinimą, – sako Aplinkos apsaugos agentūros direktorė Milda Račienė. – Siekiame kuo daugiau surinktų ir apdorotų duomenų pateikti interaktyviose diagramose, švieslentėse, GIS žemėlapiuose. Nauji analitiniai įrankiai suteikia daugiau galimybių duomenis vertinti skirtingais statistiniais pjūviais, o tai patogu ir naudinga politikos formuotojams, aplinkosaugos sričių ekspertams, plačiajai visuomenei“.
Šiemet ataskaitą papildė nauji arba atnaujinti aplinkos oro kokybės ir taršos žemėlapiai, ežerų ir tvenkinių, upių vandens kokybės žemėlapiai, potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapiai, naujos švieslentės.
Leidinyje atrinkti duomenys pagal pagrindines Agentūros veiklos kryptis tokias kaip valstybinis aplinkos monitoringas ir laboratoriniai tyrimai, duomenų analitika bei ūkinės veiklos aplinkosauginis reguliavimas. Dėl surinkimo ir apdorojimo specifikos (kai kurių sričių duomenys dar nėra prieinami už praėjusius metus) ataskaitoje skelbiama informacija už 2023 – 2024 metus.
Nuo aplinkos oro, vandens būklės iki vėjo energetikos plėtros
Leidinyje išsamiai pristatyta aplinkos oro ir paviršinių vandens telkinių būklė pagal skirtingus rodiklius, pokyčiai ir poveikio veiksniai, pagrindiniai teršėjai. Taip pat – rodikliai ir apie Kuršių marių ir Baltijos jūros būklę: krantų, Baltijos jūros priekantės gylio ir bangų aukščio pokyčiai, ištirpusio deguonies koncentracijos kaita Kuršių mariose, informacija apie Baltijos jūroje paskandintą cheminį ginklą.
Švieslentėse atnaujinta informacija apie šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekio pokyčius iki 2022 metų, įvertinus CO2 ekvivalentą skirtinguose sektoriuose (energetikos, transporto, pramonės, žemės ūkio, žemės naudojimo, paskirties keitimo ir miškininkystės, atliekų). Atliekų rubrikoje skelbiami duomenys apie elektros ir elektroninės įrangos (EEĮ), baterijų ir akumuliatorių atliekas, atliekų eksportą ir importą Lietuvoje, plastiko atliekas ir pakuotes.
Tarp pagrindinių Aplinkos apsaugos agentūros funkcijų – ūkinės veiklos, gyvosios gamtos aplinkosauginis teisinis reguliavimas. Leidinyje pateikti duomenys apie cheminių medžiagų valdymo politikos įgyvendinimą Lietuvoje, išduotus leidimus naudoti saugomas rūšis, informacija apie žaliosios (vėjo) energetikos plėtros dinamiką 2019-2023 m., poveikio aplinkai vertinimo (PAV), išduotų taršos integruotos prevencijos kontrolės (TIPK) ir taršos leidimų statistika.
Susipažinti su apibendrinta Lietuvos aplinkos būklės ir jos pokyčių ataskaita galima ČIA.
APIBENDRINTA LIETUVOS APLINKOS BŪKLĖS IR JOS POKYČIŲ ATASKAITA
Aplinkos apsaugos agentūros informacija
Kitos naujienos
Balandžio 17 d. įvyko kasmetinis, iškilmingas Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos organizuotas profesinės Energetikų dienos šventės minėjimas, kurio metu buvo pagerbti Lietuvos energetikai – atsidavę savo darbui ir reikšmingai prisidėję prie šalies šilumos tiekimo energetikos stiprinimo.
Balandžio 17-ąją Lietuvoje minima energetikos darbuotojų diena. Šia proga Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius perdavė padėkas ir garbės ženklą įmonės „Pakruojo šiluma“ darbuotojams.