LŠTA ir Go Vilnius siekia 2021 metais Vilniuje surengti tarptautinį Euroheat&Power šiluminininkų kongresą

2019-02-28

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) kartu su Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“ pateikė paraišką, kad 40-asis  Euroheat&Power kongresas 2021 m. gegužės 3-5 dienomis įvyktų Vilniuje.

Tarptautinė centralizuotai tiekiamos šilumos, vėsinimo ir kogeneracijos asociacija Euroheat&Power kas dvejus metus organizuoja Europos šilumininkų kongresą, į kurį susirenka daugiau kaip 400 atstovų iš įvairių Europos ir kitų pasaulio šalių, aptariamos pastarojo laikmečio problemos, aktualios išvystytą centralizuotą šilumos ir vėsumos tiekimą turinčioms šalims. Kongrese dalyvauja ne tik centralizuoto šilumos tiekimo bendrovių vadovai ar specialistai, bet ir Europos Komisijos, bei daugelio šalių valstybinių bei savivaldybių įstaigų aukšto lygio pareigūnai, mokslininkai, investuotojai, įrangos gamintojai. Renginio metu vyksta tarptautinė paroda, specialistų seminarai, susitikimai, diskusijos, gamybos įmonių pristatymai, techninės išvykos į objektus, įvairus visuomeniniai renginiai.

Iki gegužės 31 d. vyks visų gautų paraiškų vertinimas , iš kurių birželio mėnesį bus atrinkti 2 miestai-kandidatai, o laimėtoją balsavimo būdų išrinks ir metų pabaigoje paskelbs Euroheat&Power taryba.

Jeigu Vilniaus miestas būtų atrinktas laimėtoju – tai būtų ypatingas ir svarbus renginys Lietuvos šilumininkų bendruomenei. Šią iniciatyvą palaikė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, taip pat rėmėjai: AB „Lietuvos energija“ UAB „Fortum Heat Lietuva“ ir UAB „Enerstena“.

LŠTA yra Euroheat&Power narė nuo 2001 metų. Ši tarptautinė organizacija atstovauja savo narių interesus Europos Komisijos ir Parlamento veikloje, rengia įvairius patirties apsikeitimo renginius, platina technines rekomendacijas įvairiems šilumos tiekimo aspektams ir kt. Lietuvos šilumos tiekėjai aktyviai dalyvauja Euroheat&Power veikloje ir stengiasi pritaikyti gerąją praktiką savo įmonėse.

Primename, jog 39-asis Euroheat & Power  kongresas šiemet vyks Nante mieste ( Prancūzijoje) gegužės 6-8 dienomis. Daugiau informacijos rasite ČIA