LŠTA: 2019/2020 metų šildymo sezonui besibaigiant

2020-04-05

2020 m. balandžio 3 d. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos informacija

Balandžio antroje pusėje, kaip įprasta, baigiasi savivaldybių organizuojamas šildymo sezonas, tačiau šilumos tiekimas iki kiekvieno pastato vyksta ištisus metus, tad jo valdytojai gali įsijungti ar išsijungti šildymą bet kuriuo metu, jeigu taip nusprendžia ir nepažeidžia atskirų vartotojų interesų.

Klimato faktorius, darantis didžiausią įtaką šilumos suvartojimui, yra išorės oro temperatūra,  kurios vidutinės mėnesinės reikšmės pavaizduotos paveiksle.

Šių metų kovą vyravo panaši lauko oro temperatūra (+3,3 C) kaip ir prieš metus (+3,0 C), todėl ir šilumos toms pačioms patalpoms šildyti suvartota tiek pat, tačiau dėl 18 proc. žemesnės šilumos kainos (2020 m. kovas/2019 m. kovas) sąskaitos bus mažesnės nei pernai.

Žinoma, kiekviename mieste jie skirsis dėl skirtingų šilumos kainų pokyčių. Preliminariais duomenimis, buto savininkas šildymui tipiniuose senos statybos neapšiltintuose daugiabučiuose, kuriuose gyvena dauguma gyventojų, vidutiniškai išleis apie 0,81 Eur/m2 per kovą (prieš metus šildymas kainavo apie 1 eur/m2),  o kokybiškuose daugiabučiuose – 0,32 eur/m2 (prieš metus mokėjo 0,4 Eur/m2.)

Plačiau skaitykite ČIA

Kitos naujienos