Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
LR Seimas pritarė įstatymo pataisai, kad nereguliuojami NŠG privalės pirkti biokurą biržoje
LR energetikos ministerija balandžio 11 d. išplatino pranešimą, kad Seimas pritarė Energetikos ministerijos parengtam Energijos išteklių rinkos įstatymo pakeitimui, pagal kurį visi šilumos gamintojai biokurą privalės įsigyti vienodomis konkurencinėmis sąlygomis.
Pagrindinė įstatymo pataisa sako, kad „Šilumos tiekėjai, šilumos aukciono dalyviai ir bendri šilumos ir elektros energijos gamintojai, kurie elektros ir (ar) šilumos energijai gaminti naudoja biokurą, privalo teikti pirmenybę energijos išteklių biržai įsigydami visą elektros ir (ar) šilumos energijai gaminti reikalingą biokuro kiekį„.
Primename, kad 2018 m. vasaros pabaigoje drastiškai brangstant biokurui, LŠTA dėjo visas pastangas, kad būtų suvaldytos neproporcingai didėjusios vietinio biokuro kainos. Tarp LŠTA siūlymų buvo ir kuro įsigijimo sąlygų suvienodinimas rinkos dalyviams, dalyvaujantiems šilumos gamybos konkurencijoje.
Nors biokuro kainos stabilizavosi, o visi nepriklausomi šilumos gamintojai (NŠG) panašu, kad neišvengiamai, kaip ir centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) įmonės, biokurą pirks biržoje, tačiau iki lygiavertės šilumos gamybos konkurencijos dar toli. LŠTA ir toliau dės visas pastangas, kad šilumos vartotojus šiluma pasiektų mažiausiomis sąnaudomis, o NŠG pelnas būtų pasidalintas su šilumos vartotojais lygiai taip pat, kaip dalinasi CŠT įmonės, prižiūrint Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai.
Įstatymo projektas ir susiję dokumentai
Kitos naujienos

Aplinkos ministerija ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pristato Statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“ įdiegtus pakeitimus, kurie sudarys galimybę klientams patogiau ir paprasčiau naudotis sistemos paslaugomis.
Kėdainiuose gyvenanti pensininkė Vanda L. šildymui netaupo – į svečius dažnai užsuka anūkės po pamokų, o ir pačiai namuose smagiau, kai nereikia stirti ir daug prisirengti. Dviejų kambarių bute gyvenanti moteris juokauja, kad, sulaukus garbaus amžiaus,
šiluma kaulų tikrai nelaužo.
Ketvirtadienį vykstančioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje saulės energetikos sektoriaus aktualijoms aptarti, aplinkos ministras Simonas Gentvilas pasidžiaugė 2022 m. Europos Sajungoje įdiegta rekordine 41,4 GW saulės energijos galia ir pažymėjo, kad Lietuva taip pat neatsilieka – šiuo metu mūsų šalyje diegiami 2,5 GW atsinaujinančios energijos gamybos pajėgumai.

Nuo 2023 m. vasario 1 d. nustatyta AB „Panevėžio energija“ vienanarė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį – 8,85 ct/kWh (be PVM). Įvertinus nustatytą šilumos kainą ir geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, karštas vanduo Panevėžio miesto gyventojams kainuos 6,78 euro už kubinį metrą (be PVM). Gyventojams teikiamai šilumai ir karštam vandeniui 9 % pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas yra kompensuojamas valstybės biudžeto lėšomis.