Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Liūdnos prognozės: atskleidė, kada dujos ims pigti
Pranešimas publikuotas 2022-07-15 d. www.diena.lt
Prieš aštuonerius metus Klaipėdą pasiekusi suskystintų dujų saugykla „Independence“ dabar Lietuvai tampa tikru išsigelbėjimu, pasakojama LNK reportaže.
Skirtingai nei vokiečiai, nuo rusiškų dujų pabėgusi Lietuva artimiausią šaltąjį sezoną dilemos dėl dujų trūkumo neturės.
„Visą nepriklausomybės laikotarpį Lietuva suprato grėsmę iš Rusijos, Rytų pusės. Reali nepriklausomybė yra tada, kai esame nepriklausomi ir energetiškai. Turime suskystintų dujų terminalą, kuris dabar gelbėja ir kaimynines valstybes“, – kalbėjo energetikos viceministrė Inga Žilienė.
Tuo metu nuo rusiškų dujų itin priklausomoms šalims ateina sunkūs laikai. Skaičiai rodo, kad rusiškų dujų į Europą patenka vis mažiau. Birželį į senąjį žemyną iš Rusijos per „Nord Stream“ fiksuotas iki 60 proc. dujų tiekimo sumažėjimas. Jeigu pavyktų sudaryti tinkamą kontraktą su mazuto tiekėju, tai kaina neturėtų augti lyginant su praėjusiu sezonu.
„Vakarų Europos valstybėse yra šiek tiek kitokia situacija. Jos sąmoningai arba nesąmoningai pirko naftą ir dujas dėl tam tikrų priežasčių“, – kalbėjo Lietuvos energetikos agentūros energetinio saugumo projektų vadovas Petras Katinas.
Tiesa, lietuviai rudenį neturėtų tikėtis mažesnės šildymo kainos, nei buvo mokama praėjusį sezoną. Pavyzdžiui, vien per prabėgusius metus sostinėje šildymas pabrango net tris kartus. Kiek kainos gali kilti šiemet, dar nenorima prognozuoti.
„Deja, gerų žinių nėra, kad kainos mažėtų, nes matome, kad ir biokuro kaina yra išaugusi apie 50 proc., kai kuriais atvejais ir daugiau, ir gamtinių dujų biržose kaina pastarąjį mėnesį yra taip pat drastiškai išaugusi. Mes visi žinome, kodėl – tai yra susiję su Rusijos agresija“, – tęsė I. Žilienė.
Šildymo sezonui aktyviai ruošiamasi jau vidurvasarį. Tam ieškoma ir alternatyvų. Siekiant išlaikyti stabilias kainas gali būti panaudojami ir ne patys švariausi metodai. „Bazinį kuro poreikį siekiama užsitikrinti ilgalaikiais kontraktais. Ieškoma, kokios galėtų būti alternatyvios kuro rūšys. Yra žvalgomasi į mazuto alternatyvą, atsižvelgiant į padėtį gamtinių dujų rinkose“, – kalbėjo valstybinės energetikos reguliavimo tarybos narys Matas Taparauskas.
Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/verslas/ekonomika/liudnos-prognozes-duju-kaina-turetu-pradeti-mazeti-tik-2024-metu-antroje-puseje-1087316
Kitos naujienos

Balandžio 16 dieną pasibaigęs šildymo sezonas buvo palankesnis nei ankstesniais metais. AB „Klaipėdos energija“ siekė užtikrinti, kad vartotojams šilumos kaina būtų mažesnė arba išliktų panaši, lyginant su praeito sezono šildymo laikotarpiu.
Daugiabučių namų renovacija yra esminė priemonė, siekiant sumažinti energijos suvartojimą ir pagerinti gyvenimo sąlygas, tačiau jos poveikis mikroklimatui yra kompleksinis ir priklauso nuo pasirinktų sprendimų bei jų įgyvendinimo kokybės.