Lietuvos šilumos tiekėjai tampa pavyzdžiu kaimynams

2021-09-15

Š.m. rugsėjo 9-10 dienomis Lietuvoje lankėsi Latvijos šilumos tiekimo sektoriaus įmonių delegacija. Specialistai atvyko susipažinti su skaitmenizavimo sprendimais, kurie įdiegti Lietuvos šilumos tiekimo įmonėse.

Susitikimo metu aptartos šilumos energetikos vystymosi ir skaitmenizavimo tendencijos. Pranešimus skaitė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas dr. Valdas Lukoševičius, Latvijos šilumos tiekimo asociacijos vice prezidentas Janis Berzins bei praktinėmis įžvalgomis apie skaitmenizavimą dalinosi Energy Advice  direktorius dr. Vytautas Šiožinys

Svečiai taip pat lankėsi Jonavos šilumos tinkluose, kur galėjo stebėti kaip šilumos tinklai valdomi skaitmeninių technologijų pagalba. Įmonėje yra įdiegta UAB Energy Advice sukurta analitinė sistema EA-SAS Heating, kuri surenka ir pateikia duomenis apie miesto šilumos tinklo veiklą: oro sąlygas, pagaminamos šilumos kiekį ir poreikius, suvartojimą, naudojamą energiją, paduodamo ir grįžtančio šilumnešio temperatūrą ir kt. Visi skaičiavimai atliekami ir informacija apdorojama automatiškai, realiu laiku. Internetu prie EA-SAS Heating sistemos prisijungę operatoriai gali stebėti ir valdyti tinklo veiklą, užtikrindami šilumos energijos tiekimą gyventojams mažiausiomis sąnaudomis.