LIETUVOS ENERGETIKOS AGENTŪRA PRADEDA SKELBTI ENERGETIKOS DUOMENŲ APŽVALGĄ

2022-04-04

2022 m. balandžio 1 d., Lietuvos energetikos agentūros pranešimas.

Viešoji įstaiga Lietuvos energetikos agentūra nuo šiandien, kiekvieną penktadienį, skelbs periodinę ir susistemintą aktualiausių energetikos duomenų apžvalgą.

„Atsižvelgdami į padidėjusį visuomenės susidomėjimą energetikos sektoriumi ir siekdami didinti informuotumą pagrindiniais energetikos duomenų klausimais ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse, pradedame kiekvieną savaitę agentūros interneto svetainėje skelbti susistemintą, periodinę duomenų apžvalgą “, – teigia Lietuvos energetikos agentūros direktorius Virgilijus Poderys.

Kassavaitinėje energetikos duomenų apžvalgoje vartotojai ras pagrindinę informaciją apie šalies elektros, dujų, šilumos suvartojimą bei degalų ir biokuro kainas.

Kartu su pradedama skelbti energetikos sektoriaus duomenų apžvalga, agentūra atkreipia dėmesį į poreikį didinti visuomenės energetinį raštingumą kasdienybėje vartojant atitinkamus mato vienetus.

Siekiant tiksliau įsivertinti pastatų šildymo energijos sąnaudas, kurios yra sunaudojamos pastatų šildymui, šiluminės energijos vienetą siūloma susieti su ilgametėmis, siekiančiomis Lietuvos valstybingumo ištakas, biokuro naudojimo tradicijomis, ir paprastu, visuomenei suprantamu dydžiu – lietuvišku šiluminės energijos vienetu – energijos kiekiu, kurį gali išskirti 10 kg lapuočių kietmedžio ryšulys (LtŠv).

Šis nacionalinis šiluminės energijos vienetas, susietas su kietmedžio malkų „glėbiu“, turėtų padėti vartotojams geriau suprasti jų energijos vartojimo apimtis: kasdienį patalpų šildymą ar karšto vandens ruošimą. Manoma, kad vartotojui kur kas bus paprasčiau suprasti, kad vidutiniškai Lietuvos klimato sąlygomis nerenovuoto namo gyventojams 1 m2 šildymui prireiks 2 LtŠv arba dviejų „glėbių“ kietmedžio malkų, o 1 m3 vandens pašildyti – 1 LtŠv.

Lietuviško šiluminio vieneto ekvivalento pasirinkimas taip pat siejamos su Lietuvos ambicijomis dekarbonizuoti šilumos tiekimo sektorių, nes sudeginus 1 „glėbį“ lapuočių malkų (10 kg – apie 20 l arba 0,02m2 medienos) susidaranti CO2 ekvivalento emisija yra prilyginama nuliui.