Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Lapkričio mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos informacija, 2024 m. spalio 30 d.
Lapkričio mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 7,20 ct/kWh (be PVM) – skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Palyginus su spalio mėn., kilovatvalandės kaina didėja 11,46 proc.
Išsamią statistiką galite rasti čia: https://shorturl.at/agqvO
Kitos naujienos
Nuo namo fasado krintantys plytgaliai, išpuvę vamzdynai, kiauras stogas – tokia yra dažno seno daugiabučio kasdienybė. Tačiau vos per kelis mėnesius šis vaizdas gali pasikeisti.
Miestuose suvartojama virš 65 proc. pasaulio energijos ir išmetama daugiau kaip 70 proc. anglies dvideginio (CO2)
AB „Panevėžio energija“ informuoja, kad vadovaujantis teisės aktų reikalavimais (Šilumos ūkio įstatymo 23 straipsnio 2 dalis ir Energetikos ministro 2022-07-05 įsakymas Nr.1-212 „Dėl daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų privalomųjų reikalavimų patvirtinimo“) visos sistemos, neatitinkančios daugiabučio namo šildymo ir karšto vandens sistemos privalomųjų reikalavimų, turi būti pertvarkytos pagal šilumos tiekėjo išduotas technines sąlygas iki 2026 m. liepos 1 d.
Nors ir didžiuojasi esantys praktiški ir apsukrūs, bent jau vienoje srityje kauniečiai turi kur pasitempti. Kaune net trečdalis šilumos punktų daugiabučiuose yra seni, neefektyvūs, nekeisti ir neatnaujinti nuo pat namo pastatymo prieš 50 ar 60 metų. Todėl kiekvieną šildymo sezoną kyla daug iš anksto „užprogramuotų“ problemų dėl nešylančių ar per karštų radiatorių, neefektyvaus jų nuorinimo.