Kviečiame Lietuvos šilumos tiekimo įmones prisijungti prie ES projekto SupportDHC

2024-09-03

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) su 10 partnerių iš kitų šalių dalyvauja tarptautiniame projekte SUPPORT DHC, kuris finansuojamas ES LIFE programos lėšomis. Projekto tikslas – ieškoti būdų, kaip panaudoti įvairesnius AEI, liekamąją bei aplinkos energiją ir visiškai atsisakyti iškastinio kuro naudojimo CŠT įmonėse. Projekto partneriai – ES šalių konsultacinės įmonės ir CŠT sistemų operatoriai – analizuoja įvairius technologinius sprendimus ir jų ekonomiką, siekiant surasti efektyviausius būdus atsisakyti iškastinio kuro.

Projekto programoje dalyvauja ir dvi Lietuvos CŠT įmonės – „pirmeiviai“ (angl. frontrunner cases), kuriose bus detaliai nagrinėjamos įvairios alternatyvos. Bendrovėje „Kauno energija“ analizuojami įvairūs sprendimai, siekiant gamtines dujas pakeisti atsinaujinančiais ištekliais nedidelės galios šildymo katilinėje. Bendrovėje „Alytaus šilumos tinklai“ bus nagrinėjami technologiniai sprendimai, skirti giliam biokuro energijos panaudojimui. Analogiški projektai vykdomi ir kitų CŠT operatorių – „pirmeivių“, įmonėse, veikiančiose 6 Europos valstybėse: Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje. Support DHC projekto konsorciumas konsultuoja techniniais, finansiniais, organizaciniais klausimais, sudaro galimybes pasinaudoti specializuotomis skaičiavimo programomis ar susipažinti su praktiniais pažangių technologijų pavyzdžiais.

Projekto apimtyje numatyta galimybė dalyvauti ir kitoms suinteresuotoms įmonėms, kurios galėtų sekti minėtus „pirmeivių“ projektus ir pasinaudoti jų patirtimi bei rezultatais. Tokie projekto dalyviai įvardijami kaip „sekėjai“ (angl. follower cases) ir jų gali būti iki 27 – tai yra gerokai daugiau.  

Tuo tikslu kviečiame Lietuvos bendroves prisijungti ir tapti  SupportDHC projekto „sekėjais“. Tokios įmonės, atitinkančios projekto reikalavimus ir suinteresuotos analogiškais rezultatais turės galimybę tiesiogiai pasinaudoti projekto teikiama nauda, pavyzdžiui:

  • Gauti aktualių technologinių ir ekonominių žinių ir patarimų iš SupportDHC projekto partnerių – konsultantų ir ekspertų;
  • Pasinaudoti prieiga prie seminarų ir mokymų medžiagos bei sudarytu IT programinių planavimo įrankių rinkiniu;
  • Galėsite konsultuotis ar kitaip bendrauti su Lietuvos bei kitų šalių CŠT sistemų operatoriais – „pirmeiviais“ (frontrunner);
  • Kitos žinių keitimosi ir kvalifikacijos kėlimo galimybės;

Įmonės projekto „sekėjai“ turėtų būti suinteresuotos efektyviai integruoti žemos potencialo AEI energijos šaltinius (įskaitant biomasę) ar  aplinkos bei pramonės įmonių, duomenų centrų ir kitų objektų šilumą į CŠT sistemas, panaudojant šilumos siurblius ir kitus technologinius sprendimus. Padedant projekto partneriams bus vykdomi šie darbai:

  • Darbui su projektu paskiriamas atsakingas kontaktins asmuo;
  • Pateikiama informacija apie CŠT sistemą, įskaitant gamybos šaltinių vietą, galingumus, naudojamo kuro rūšį, temperatūrinius tiekimo grafikus  ir kt.
  • Pateikiama informacija apie prijungtų vartotojų metinius šilumos poreikius;
  • Pateikiamas pajamų/sąnaudų metinis balansas ir kiti ekonominiai  rodikliai;
  • Parengiamas CŠT sistemos dekorbanizacijos investicinis planas;
  • Plane numatytų investicinių priemonių diegimo programa – dabar arba vėlesniame etape;
  • Projekto viešinimo tikslais, neprieštarausite, kad informacija apie Jūsų įmonę ir  gauti rezultatai bus publikuojami;
  • Pasirašysite sutikimą dalyvauti projekte (angl. „letter of support“);
  • Sutiksite bendradarbiauti su projekto partneriais

Jeigu paminėtos sąlygos priimtinos, kviečiame prisijungti prie SupportDHC projekto komandos ir kartu ieškoti sprendimų kaip dar tvariau gaminti šilumos energiją Jūsų mieste, informuojant LŠTA iki rugsėjo 10 d. el.p. ramune@lsta.lt

Daugiau informacijos apie SupportDHC projektą rasite ČIA

Kilus klausimams susisiekite Ramunė Gurklienė (LŠTA), tel. 8-5-2667097 mob. 8-686-98627; ramune@lsta.lt