KTU Energetikos katedra minėjo 100 metų jubiliejų

Data

04 kovo, 2022

Vieta

KTU

1922 metų kovo 4 dieną Lietuvos universiteto Technikos fakultete buvo įsteigta Vidaus degimo variklių katedra, kuri padarė pradžią šilumos inžinierių rengimui šalyje. Keitėsi universitetų pavadinimai, keitėsi ir katedros pavadinimas, tačiau čia dirbę ir tebedirbantys dėstytojai bei mokslininkai sudarė pagrindinę Lietuvos inžinierių-šilumininkų ruošimo „kalvę“. Šios mokyklos absolventai kūrė šalies energetiką bei pramonę ir rūpinosi, kad mūsų būstuose būtų šilta ir šviesu. Tarp baigusių šiluminės srities specialybes daug garsių mokslininkų ir gamybininkų, politikų ir valdininkų, visuomenės veikėjų.          

2022 metų kovo 4 dieną paminėti savo „alma mater“ 100 metų jubiliejaus  KTU Energetikos katedros sukviesti rinkosi absolventai, buvę ir esami darbuotojai, garbingi svečiai. Katedros kolektyvą ir absolventus sveikino KTU rektorius Eugenijus Valatka, dekanas Andrius Vilkauskas.

Šventinėje konferencijoje „ŠILUMOS ENERGETIKA – 2022“ keletą pranešimų padarė katedros auklėtiniai ir svečiai.

Energetikos katedros vedėjas doc. Egidijus Puida apžvelgė istoriją, prisiminė labiausiai nusipelniusius darbuotojus ir išskirtinius įvykius. Visa tai kartu su absolventų sąrašais atgulė į ką tik atspausdintą knygą, kurią gavo kiekvienas renginio dalyvis. Po oficialios dalies buvo malonu sutikti senus pažįstamus ir draugus, pabendrauti, aptarti šiandienos aktualijas ir ateities perspektyvas. 

Konferencijos pranešimai:

CENTRALIZUOTO ŠILUMOS TIEKIMO TRANSFORMACIJA: VYRIAUSYBĖS PRIORITETAI (KAROLIS ŠVAIKAUSKAS, LR Energetikos ministerija, Energetikos konkurencingumo grupės vadovas)

AR ENERGETIKOS SEKTORIAUS REGULIAVIMO APLINKA PASIRUOŠUSI INOVACIJOMS? (DONATAS JASAS, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), tarybos pirmininko pavaduotojas)

VARTOJIMO LANKSTUMO VYSTYME – YPATINGA ŠILUMOS SEKTORIAUS SVARBA PAULIUS KOZLOVAS (AB Ignitis grupė, inovacijų vadovas)

CENTRALIZUOTAS ŠILUMOS TIEKIMAS – PAKELIUI Į KOMPLEKSINES ENERGETIKOS SISTEMAS (dr. VALDAS LUKOŠEVIČIUS, Lietuvos Šilumos Tiekėjų Asociacija, asociacijos prezidentas)

AB “KAUNO ENERGIJA” ŽALIOJO KURSO ENERGETIKOS VYSTYMO KRYPTYS IR NAUDA ŠILUMOS VARTOTOJAMS LAIMONAS NARBUTAS (AB Kauno energija, Technologijų ir inovacijų skyriaus vadovas)

AR ĮMANOMA PASIEKTI ŽALIOJO KURSO TIKSLUS BE ENERGETIKOS STUDIJŲ IR MOKSLINIŲ TYRIMŲ? dr. SIGITAS RIMKEVIČIUS (Lietuvos Energetikos Institutas, direktorius)

KATEDROS ISTORIJA 1922-2022 M. (dr. EGIDIJUS PUIDA, KTU MIDF Energetikos katedra, katedros vedėjas)

    

Kiti renginiai