Klimato savaitės metu vyks dešimtys renginių visoje šalyje

2020-10-14

2020 m. spalio 13 d. LR aplinkos ministerijos pranešimas

Spalio 19-25 d. Aplinkos ministerija skelbia Klimato savaitę ir kviečia visuomenę, mokslo, verslo ir valstybės institucijų atstovus dalyvauti šioje jau antrus metus kartu su partneriais organizuojamoje akcijoje.

Akcijos metu vyks daug įvairių klimato kaitos klausimams skirtų renginių – pradedant diskusijomis bei seminarais ir baigiant kūrybinėmis dirbtuvėmis bei žygiais. Visą Klimato savaitės programą galima rasti tinklapyje klimatokaita.lt ir Aplinkos ministerijos feisbuko paskyroje.

Aplinkos ministerija organizuos diskusijas apie klimato kaitos politikos aktualijas. Spalio 20 d. valstybės institucijų, verslo ir visuomenės atstovai aptars Lietuvos klimato kaitos politiką, atsižvelgus į ES ambicijas sustiprinti kovą su šia kaita, diskutuos apie tai, kaip mūsų šalis įsilies į Europos „žaliąjį kursą“ ir kokie pokyčiai laukia.

Spalio 22 d. numatyta diskusija „Žaliosios investicijos tvariai ekonomikai ir kovai su klimato kaita“. Jos dalyviai kartu su ekonomikos ekspertais svarstys, kaip žaliosios investicijos gali prisidėti gaivinant ekonomiką ir didinant Lietuvos konkurencingumą, kalbės apie galimybes finansuoti klimato kaitą švelninančias ir padedančias prie jos prisitaikyti priemones.

Šios diskusijos, kaip ir nemaža dalis kitų Klimato savaitės renginių, dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos šalyje vyks nuotoliniu būdu.

„Gyvus“ debatus „Ar Lietuvoje turėtų būti uždrausta intensyvi gyvulininkystė?“ Vilniaus apskr. Adomo Mickevičiaus bibliotekoje surengs Tarptautinių jaunimo debatų alumnų asociacija. Diskusiją ekologine tematika Klaipėdos apskr. viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje organizuos Vokietijos ambasada Vokiečių kalbos dienų metu. Ji taip pat pakvies pažiūrėti dokumentinį filmą ​„Taste the waste“ Tomo Mano kultūros centre Nidoje, pažaisti „Prototo“ ir kt. 

Nemažai Klimato savaitei skirtų įdomių renginių numatė Kauno, Lazdijų ir Kėdainių rajonų bei sostinės savivaldybės.