AB „Panevėžio energija” „KIEK MOKAME UŽ ŠILDYMĄ: PRIKLAUSO NUO ŠILUMOS KAINOS IR SUVARTOTO ŠILUMOS KIEKIO”

2020-01-16

Paskutinis praėjusių metų mėnuo žiemos nepriminė – Panevėžyje vidutinė lauko temperatūra buvo 2,4 laipsnio šilumos, prieš metus – 1,2 laipsnio šalčio. 13,9 proc. mažesnė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina ir šilti orai lėmė, kad gyventojai už 2019 m. gruodį šildymui suvartotą šilumą  vidutiniškai mokės 30 proc. mažiau nei prieš metus tuo pačiu metu.

2019 metų gruodį visuose Panevėžio daugiabučiuose, tiek modernizuotuose, tiek senuose nerenovuotuose namuose, šilumos suvartojimas vienam kv. metrui vidutiniškai sudarė 12,9 kWh ir kainavo apie 69 centus. Už 50 kv. metrų ploto šildymą gyventojai vidutiniškai mokės 35 eurus, prieš metus mokėta apie 50 eurų. 

Mokesčių už šilumą dydžiui didžiausią įtaką turi suvartotos šilumos kiekis, kurį lemia ne tik lauko temperatūra, bet ir namo būklė (naujas namas, senas ar renovuotas): priklausomai nuo to, kiekvieno namo šilumos suvartojimas pastatams šildyti yra skirtingas. Kuo daugiau šilumos suvartojama, tuo didesnis yra mokėjimas už suvartotą šilumą. Šilumos suvartojimui įtakos gali turėti ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomai prijungti šildymo prietaisai, šilumos punkto automatizavimo lygis ir visą namo šilumos ūkį prižiūrinčios įmonės ar asmens kvalifikacija ir pastangos.

Renovuotų, kad ir seniau statytų namų šildymas kainuoja pigiau nei senų ir nerenovuotų neapšiltintų namų. Renovuotuose namuose 50 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai suvartota 470 kWh (9,4 kWh/vienam kv. metrui) šilumos. Vieno kv. metro šildymas vidutiniškai kainuoja 50 centų. Sąskaita už šildymą tokio dydžio būstui vidutiniškai sudaro 25 eurus. Prieš metus gruodį už 50 kv. metrų šildymą gyventojai vidutiniškai mokėjo 36 eurus.

Nerenovuotuose daugiabučiuose namuose su nemodernizuotais šilumos punktais, kai karštas vanduo tiekiamas atvira sistema, 50 kv. metrų ploto buto šildymui vidutiniškai suvartota 725 kWh (14,5 kWh/vienam kv. metrui) šilumos. Tokiuose namuose vieno kv. metro ploto šildymas vidutiniškai kainuoja 77 centus. Už 50 kv. metrų buto šildymą gyventojai vidutiniškai mokės 39 eurus. Pieš metus mokėta apie 54 eurus.Informacija gyventojamsDaugiau informacijos apie šilumos suvartojimą bei mokesčius už  šilumągalite rasti AB „Panevėžio energija“ interneto svetainės skiltyje Gyventojams/„Šilumossuvartojimas daugiabučiuose“.

Daugiau informacijos rasite AB „Panevėžio energija” interneto svetainėje www.pe.lt

Kitos naujienos