Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
„KAUNO ENERGIJA“ TĘSIA MODERNIZACIJOS PROCESĄ: PETRAŠIŪNŲ KATILINĖJE SĖKMINGAI ĮDIEGTAS ABSORBCINIS ŠILUMOS SIURBLYS
2022 m. kovo 30 d. AB „Kauno energija” pranešimas.
„Kauno energija“ sėkmingai įgyvendino dar vieną modernizacijos projektą, kurio dėka padidintas Petrašiūnų elektrinėje esančios biokuro katilinės efektyvumas. Tam pasitarnavo net 2,4 MW absorbcinis šilumos siurblys su antro laipsnio dūmų kondensaciniu ekonomaizeriu.
Bendrovės gamybos vadovas Ernestas Verikas teigia, kad įgyvendinus modernizavimo projektą, biokuro katilinės efektyvumas padidintas maždaug 10 proc. „Dėka įdiegto antro laipsnio dūmų kondensacinio ekonomaizerio, į aplinką patenka ir dar labiau išvalyti dūmai, kurių didžiąją dalį sudaro vandens garai. Naujausių tyrimų duomenimis, juose kietųjų dalelių kiekis itin mažas ir siekia vos 20 mg/m3“, – kitus įdiegto įrenginio privalumus atskleidžia specialistas.
Pasak jo, nuo 2025 metų visose Lietuvos biokuro katilinėse, kurių galia didesnė nei 5 MW, kartu su dūmais į orą bus draudžiama išmesti daugiau nei 50 mg/m3 kietųjų dalelių. Tad bendrovės valdoma Petrašiūnų elektrinės biokuro katilinė jau šiandien atitinka itin griežtus aplinkosauginius reikalavimus ir yra viena pirmųjų Lietuvoje, įsidiegusių pažangius oro taršos prevenciją užtikrinančius sprendimus.
„Absorbcinis šilumos siurblys su antro laipsnio dūmų kondensaciniu ekonomaizeriu išnaudoja dūmų, kurie yra išleidžiami į aplinką, potencialą – atgauta dalis šilumos pasiekia centralizuoto šildymo vartotojus. Tad bendrovei įdiegtos technologijos leidžia sumažinti šilumos gamybos kaštus, o gyventojams – sutaupyti. Tai itin aktualu siekiant sėkmingai valdyti šilumos gamybos bei tiekimo kainas ilguoju laikotarpiu“, – komentuoja E. Verikas.
Naujai įrengto absorbcinio šilumos siurblio ilgis siekia 7, o aukštis – 4 metrus. Įrenginys sveria net 40 tonų. Siekiant užtikrinti patogią ir saugią jo eksploataciją, įrenginys pastatytas specialiai tam parinktoje vietoje ant itin tvirto pagrindo su sustiprintomis konstrukcijomis.
Biokuro katilinės patalpose naujausią įrenginį bendrovei įdiegti padėjo UAB „Axioma servisas“. Modernizavimo projektui iš viso buvo skirta daugiau nei 1,1 mln. eurų. Dalis jo finansuota iš klimato kaitos programos lėšų.
„Kauno energija“ šiuo metu šiluma aprūpina net 122 tūkst. vartotojų Kaune, Kauno rajone bei Jurbarke ir yra viena didžiausių šilumos gamybos ir tiekimo bendrovių Lietuvoje.
Kitos naujienos
Lapkričio 28 d. 17.30 val. kviečiame daugiabučių namų bendrijų pirmininkus, valdybos narius, gyventojus į AB „Šiaulių energija“ organizuojamus mokymus „Efektyvi šilumos punktų, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų priežiūra ir energijos taupymas”, kurie vyks bendrovės aktų salėje (Pramonės g. 10, 5 aukštas)
Baku, lapkričio 24 d. (AFP-BNS). Pasaulis sekmadienį klimato kaitos konferencijoje COP 29 Azerbaidžane patvirtino sunkiai suderėtą susitarimą dėl klimato kaitos.
Kokios energijos išteklių kainos rinkose ir kas jas lemia šiuo metų laiku? Kokių sąskaitų už būsto šildymą gyventojai gali tikėtis šią žiemą ir kaip įmanoma jas sumažinti, investuojant minimaliai bei sutaupant jau šį šildymo sezoną? Lietuva sparčiai pereina prie atsinaujinančių išteklių naudojimo energijai gaminti.