Kasmetinė nacionalinė konferencija “ŠILUMOS ENERGETIKA IR TECHNOLOGIJOS-2019”

Data

31 sausio, 2019

Organizatorius

Kauno technologijos universiteto, Šilumos ir atomo energetikos katedra kartu su partneriais

Vieta

K. Baršausko g. 59, Kaunas, Slėnis „SANTAKA“

Kasmetinė nacionalinė konferencija “ŠILUMOS ENERGETIKA IR TECHNOLOGIJOS-2019” įvyks 2019 m. sausio 31 – vasario 1 dienomis.

Šių metų kovo 31 d. vyko kasmetinė nacionalinė konferencija „Šilumos energetika ir technologijos -2019”. Konferencijos plenarinio posėdžio metu pranešimus skaitė Energetikos ministerijos, VKEKK atstovai, mokslininkai ir ekspertai.
Pirmasis pranešėjas plenariniame posėdyje buvo energetikos viceministras Vidmantas Macevičius. Pristatė 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų lėšų investavimo sritis energetikoje, kur ES paramos lėšų yra trūkumas ir kur perteklius. Taip pat viceministras padarė bene pirmąsias oficialias įžvalgas apie paramos perspektyvas 2021 – 2027 m. laikotarpiui.
VKEKK Šilumos gamintojų ir konkurencijos skyriaus vedėjas Matas Taparauskas pristatė VKEKK vaidmenį energetikoje, šilumos sektoriaus kainodaros principus, investicijų (ne)atsiperkamumo galimus atvejus didelį dėmesį kreipė į efektyvų šilumos vartojimą.
AB „Kauno energijos atstovas” Ūdrys Staselka pristatė bendrovės veikos rezultatus ir pasiekimus: inovacijas, techninius sprendimus, veiksnius, lėmusius mažesnę šilumos kainą gyventojams, bet tuo pačiu ir patikimesnį šilumos tiekimą vartotojams.
LŠTA prezidentas dr. Valdas Lukoševičius padarė įžvalgas apie inovacijų CŠT sektoriui poreikį, kainodaros tobulinimo būtinybę, kitas problemas.
Visi kiti pranešėjai supažindino su savo atliekama veikla, pateikė siūlymus darnios energetikos vystymuisi.

Plenarinio posėdžio pranešimų medžiaga:


Konferencijos akimirkos ČIA

Konferencijos medžiagą rasite ČIA

Koferenciją organizavo Kauno technologijos universiteto, Šilumos ir atomo energetikos katedra kartu su partneriais:

  • Lietuvos energetikos institutu,
  • Lietuvos šiluminės technikos inžinierių asociacija,
  • Branduolinės energetikos asociacija.

Kiti renginiai