Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Kasdien užliejami šimtai butų, kaip išvengti tokių nelaimių?
Straipsnis publikuotas 2022 m. balandžio 27 d. www.kaunas.kasvyksta.lt
Vandentiekio avarijos daugiabučiuose – kasdienybė, gyventojams sukelianti daug streso, nepatogumų ir finansinių nuostolių. Draudikai skaičiuoja, kad vidutiniškai dėl užliejimo patiriama žala siekia 800 eurų, tačiau nuostoliai gali siekti ir penkiaženkles sumas. Specialistai atkreipia dėmesį, kad daugelio būsto užliejimo atvejų įmanoma išvengti: svarbu laiku reaguoti į pastebimus vamzdžių pažeidimus ir susidėvėjusią santechniką.
Užliejimų nuostoliai siekia tūkstančius eurų
Drėkstančios lubos, sienos ar net srūvantis vanduo pro įvairias buto ertmes – priežastys, dėl kurių daugiabučių administravimo įmonės sulaukia daugiausiai skubių iškvietimų.
Anot daugiabučius administruojančios įmonės „Mano būstas“ atstovo Juliaus Žilinsko, per dieną sulaukiama apie 50 pranešimų dėl avarijų vamzdynų sistemose: nuotekų, šalto ir karšto vandentiekiuose, lietaus nuotekų ir šildymo sistemose, bei per stogus ar išorines pastatų sienas, taigi kiekvieną mėnesį būstai užliejami po 1500 – 2000 kartų.
„Užliejimų atvejų padaugėja pradėjus šildymo sezoną, o šiltuoju metų laiku, prasidėjus smarkių liūčių sezonui, registruojame daugiau patalpų užliejimų per nesandarius stogus ir pastatų sienų siūles“, – sako J. Žilinskas.
Ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ žalų departamento vadovo Mindaugo Balinsko teigimu, žalos suma, užliejus savo ir kaimynų butus, kiekvienu atveju būna skirtinga: „Išmokos būna įvairios, atsižvelgiant į sugadinto turto būklę ir apgadintą plotą. Išmokamų sumų vidurkis siekia apie 800 eurų. Dažniausiai dėl apliejimo sugadinama buto apdaila, deformuojasi aplieta grindų danga, neretai nukenčia baldai, garso ir vaizdo aparatūra ir kiti vertingi daiktai.“
Daugiau skaitykite: https://kaunas.kasvyksta.lt/2022/04/27/bustas/kasdien-uzliejami-simtai-butu-kaip-isvengti-tokiu-nelaimiu/
Kitos naujienos
Mieste pradėjo sproginėti vamzdžiai ir radiatoriai. Rusiją ištiko „katilinių epidemija“: trys Tolimųjų Rytų miestai liko be šilumos.
Praėjusių metų pabaigoje biokuro rinkos dalyviams kilus abejonių dėl atliekamų biokuro tyrimų rezultatų tikslumo, „Baltpool“ ne tik kreipėsi į Nacionalinį akreditacijos biurą dėl laboratorijų patikrinimo, bet ir patys užsakė ir per slaptą pirkėją atliko biokuro ėminių tyrimą 5-iose akredituotose laboratorijose.
Vyriausybė priėmė sprendimus stiprinti sinchronizacijai su kontinentinės Europos elektros tinklais svarbios energetinės infrastruktūros apsaugą.