Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Iš Aplinkos ministerijos – labai rimti ketinimai: su daug kam įprastu šildymo būdu jau greitai gali tekti atsisveikinti 1
Šaltinis: 2022 m. spalio 20 d., www.DELFI.lt
Didelė dalis lietuvių namus vis dar šildo iškastiniu kuru. Nepaisant to, kad Rusijos karo su Ukraina kontekste dujos vis labiau brangsta, pereiti prie atsinaujinančio kuro skuba ne visi. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kasmet skiria kompensacijas gyventojams, norintiems įsirengti šilumos siurblius. Jų paklausa tokia didelė, kad visiems norintiems dažnai nepakanka resursų. Aplinkos ministerija tuo tarpu teikia įstatymą, kuriam įsigaliojus nuo 2025-ųjų kietasis iškastinis kuras Lietuvoje būtų nebenaudojamas.
Nenori investuoti į naują sistemą
Pasak ekspertų, daugiau nei pusė Lietuvos yra prijungta prie centrinio šildymo sistemos, kuri darosi vis žalesnė. Naujai statomuose būstuose jau kurį laiką privaloma įrengti atsinaujinančiais ištekliais kūrenamą šildymą. Likusi dalis gyventojų nesiskubina švarinti aplinkos ir dažniausia tokio pasirinkimo priežastis – finansinė.
Visą straipsnį skaitykite – https://www.delfi.lt/projektai/sutaupyk/taupymo-aktualijos/is-aplinkos-ministerijos-labai-rimti-ketinimai-su-daug-kam-iprastu-sildymo-budu-jau-greitai-gali-tekti-atsisveikinti.d?id=91401367
Kitos naujienos
Baku, lapkričio 24 d. (AFP-BNS). Pasaulis sekmadienį klimato kaitos konferencijoje COP 29 Azerbaidžane patvirtino sunkiai suderėtą susitarimą dėl klimato kaitos.
Kokios energijos išteklių kainos rinkose ir kas jas lemia šiuo metų laiku? Kokių sąskaitų už būsto šildymą gyventojai gali tikėtis šią žiemą ir kaip įmanoma jas sumažinti, investuojant minimaliai bei sutaupant jau šį šildymo sezoną? Lietuva sparčiai pereina prie atsinaujinančių išteklių naudojimo energijai gaminti.
Gyventojai reguliariai teiraujasi Registrų centro, kaip tinkamai įregistruoti pasikeitusį buto, gyvenamojo namo ar kito nekilnojamojo turto (NT) šildymo būdą.