Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Europos energetikos reguliuotojų taryba patvirtino 2022-2025 metų strategiją
2021 m. birželio 14 d., Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pranešimas.
Europos energetikos reguliuotojų taryba (angl. Council of European Energy Regulators, CEER) patvirtino 2022-2025 metų strategiją, kurios tikslas – įgalinti vartotojus sėkmingai energetikos pertvarkai (Empowering Consumers for the Energy Transition).
Europos energetikos reguliavimo institucijos akcentuoja įsipareigojimą suteikti vartotojams daugiau galimybių, siekiant skatinti tvarią energetikos sistemos pertvarką. Kad būtų pasiekti pagrindiniai išmetamo anglies dioksido mažinimo, klimato neutralumo, tvarumo ir efektyvumo tikslai, 2022–2025 m. CEER strategija grindžiama trimis reguliavimo aspektais: sėkmingai veikiančia, atvira ir atsparia rinka, į vartotojus orientuota dinamiška reguliavimo aplinka, energetikos sistemos integracija (tvaria infrastruktūra).
Numatoma:
• Užtikrinti atviras, gerai veikiančias ir atsparias rinkas nacionaliniu lygiu ir Europoje: skatinti lankstumą ir naujus verslo modelius;
• skatinti vartotojus dalyvauti energetikos rinkoje, taikant į vartotoją orientuotą dinamišką reguliavimą, suteikiant vartotojams galimybę aktyviai prisidėti prie lanksčios energetikos sistemos ir ja pasinaudoti;
• skatinti energijos sistemos integraciją: atsinaujinančių energijos šaltinių integravimas ir inovacijų skatinimas.
Pagal šias tris reguliuotojų išskirtas strategines kryptis, numatytos ir šešios CEER veiklos sritys:
• Energetikos sistemos integracija
• Tvari ir efektyvi infrastruktūra
• Į vartotoją orientuotas energetikos rinkos dizainas
• Decentralizuota ir vietinė energija
• Gerai veikiančios rinkos
• Lankstumas
Su šia CEER strategija 2022-2025 metams galite susipažinti čia.
Kitos naujienos
Šilumos gamybos ir tiekimo procesams reikia daug elektros energijos. Siekdama mažinti šilumos kainą ir naudoti tvariai pagamintą elektrą, „Kauno energija“ išsikėlė strateginį tikslą visą savo veiklai reikalingą elektrą pasigaminti pati.
Energijos vartojimo efektyvumo didinimas – vienas iš Europos Sąjungos prioritetų ir vienas Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslų. Pagal naujos redakcijos Energijos vartojimo efektyvumo direktyvos nuostatas, kurios šiuo metu perkeliamos į Lietuvos teisės aktus, sudaryti energijos sutaupymo susitarimus netrukus privalės visos valstybės bei savivaldybių valdomos įmonės.
Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovė sako, kad šių metų šildymo sezono metu energijos – tiek elektros, tiek šilumos – kainos bus stabilios.