Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Energetikos ir darnios plėtros komisija: ekstremalių ir krizinių situacijų valdymo reglamentavimas nėra pakankamas
2021 m. vasario 5 d. pranešimas žiniasklaidai
Vasario 4 d. Energetikos ir darnios plėtros komisija svarstė parlamentinės kontrolės klausimą „Dėl Neries ir Nemuno užterštumo stebėjimo įvykus Astravo BEO avarijos atvejui“.
Posėdyje dalyvavo Aplinkos ir Vidaus reikalų ministerijų, Radiacinės saugos centro, Lietuvos geologijos tarnybos, Aplinkos apsaugos agentūros, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Vilniaus miesto tarybos ir bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovai.
Atsižvelgiant į tai, kad nemaža dalis vandens tiekiama iš Neries baseine esančių vandenviečių ir į tai, kad Astravo BEO rektorius aušinamas Neries upės, pratekančios per Vilnių, Kauną ir daugybę mažesnių miestų, vandeniu, komisijos nariai aiškinosi galimą taršos poveikį Astravo branduolinės elektrinės avarijos atveju ir institucijų atsakomybių ribas ruošiantis šiai grėsmei.
Radiacinės saugos centro atstovai informavo, kad radiologinio monitoringo ir ankstyvojo perspėjimo sistema „RADIS“ Lietuvoje susideda iš 43 stočių, matuojančių jonizuojančiosios spinduliuotės lygį ore ir trijų stočių, matuojančių jonizuojančiosios spinduliuotės lygį vandenyje. Avarijos Baltarusijos AE metu radioaktyviosiomis medžiagomis užterštas Neries upės vanduo galėtų patekti į 11 Vilniaus miesto savivaldybės vandenviečių, iš kurių penkios šiuo metu nenaudojamos, dvi Kauno miesto savivaldybės vandenvietes ir Jonavos rajono savivaldybės vandenvietę. Radioaktyviosios medžiagos, patekusios į Neries upę, jau po l0–12 val. pasiektų šiaurines Vilniaus miesto vandenvietes, kurios yra 30 km atstumu nuo Baltarusijos AE, o dar po kelių valandų – ir kitas miesto vandenvietes, esančias Neries upės pakrantėse. Centro atstovė nurodė, kad būtina užtikrinti kuo operatyvesnį radioaktyviųjų medžiagų aptikimą Neries upės vandenyje, plečiant „RADIS“ stočių tinklą, ir savivaldybėms pasirengti planus, kuriuose būtų numatytas gyventojų aprūpinimas saugiu geriamuoju vandeniu.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas informavo, kad 2020 m. gruodžio 21 d. Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija svarstė geriamojo vandens tiekimo Vilniaus mieste, įvykus galimai avarijai Astravo atominėje elektrinėje, klausimą ir nutarė šių metų I ketvirtį pakartotinai svarstyti šį klausimą įvertinant pasirengimo pažangą.
Posėdžio metu taip pat buvo aptarta, kad reikalinga parengti koncepciją ekstremalioms situacijoms valdyti.
Parengė
Seimo kanceliarijos patarėja
Rūta Bėčiūtė, tel. (8 5) 239 6813, e. p. ruta.beciute@lrs.lt
Kitos naujienos
Beveik 5 km naujų ir rekonstruotų trasų, vamzdynai po Panemunės tiltu, vamzdžių prastūmimai po medžiais ir gatvėmis, darbai judriame A. Juozapavičiaus prospekte. Tai – vos per pusmetį įgyvendintas didžiausias šių metų „Kauno energijos“ projektas, kuriuo prie integruoto šilumos tinklo prijungta Panemunė.
Atšalus orams prasideda šiluminės energijos gamyba ne tik energetikos įmonėse, intensyviau šildomi individualūs namai, pramoninės ir komercinės patalpos – dėl to padidėja teršalų išmetimas į orą.
Skuodo rajono savivaldybės paskatinta UAB „Skuodo šiluma“ šiais metais jau vasarą nusprendė investuoti į tvarią energetiką. Investicijos buvo skirtos nusidėvėjusio, 2007 m. statyto katilo pakeitimui. Įsigytas ir sumontuotas naujas, inovatyvus, granulėmis kūrenamas, 300 kilovatų šildymo katilas.