Dujų saugyklose – gąsdinantys rekordai: jei labiau atšals, žiemos viduryje jos gali būti tuščios

2022-01-05

Šaltinis: 2022 m. sausio 5 d., www.lrytas.lt

Besibaigiant gruodžiui dujų kainos Europos neatidėliotinų sandorių rinkoje kirto psichologiškai svarbią – 2 tūkst. JAV dolerių už tūkstantį kubinių metrų – ribą. Rusijos žiniasklaidoje pasirodė vertinimų, kad jau visai netrukus, 2022-ųjų pradžioje, ši suma gali siekti ir 3 tūkst. JAV dolerių.

„Netikiu prognozėms, kad kitų metų pradžioje dujų kaina sumažės, – portalui lrytas.lt sakė komunikacijos agentūros „Brandonomika“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas. – Tačiau netikėčiau ir sakančiais, kad dujų kainos padidės iki 3 tūkst. JAV dolerių. Pati Rusija puikiai supranta, kad jei dujų kaina pakils iki kosminio lygio ir ilgą laiką ten išsilaikys, ilgalaikėje perspektyvoje jai tai bus labai nenaudingas dalykas. Tokiu atveju Europa atspausdins krūvą pinigų, pasiskolins rinkose ir masiškai investuos į atsinaujinančią energetiką, o galbūt netgi grąžins atominę energetiką, kad kažkiek sumažintų dujų poreikį“.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2022/01/05/news/duju-saugyklose-gasdinantys-rekordai-jei-labiau-atsals-ziemos-viduryje-jos-gali-buti-tuscios-21916093