Danija atskleidė energetikos planą, kaip „išsilaisvinti nuo Putino“

2022-04-20

Danijos ministrė pirmininkė Mette Frederiksen balandžio 19 d. pristatydama energetikos planą akcentavo, kad būtent centralizuotas šilumos tiekimas (CŠT) užtikrins Danijos laisvę nuo rusiškų dujų.

Šiandien  Danijoje yra apie 400 000 privačių namų ūkių, naudojančių g. dujas ir kitą iškastinį kurą.  Danijos Vyriausybė sudarys susitarimus su savivaldybėmis, kurių bus prašoma parengti planus, kad visi namų ūkiai iki metų pabaigos gautų aiškią žinią dėl galimybių prisijungti prie CŠT tinklų ir kokie galimi laikini sprendimai, jei centralizuoto šildymo nepavyks greitai įdiegti. Aiškus vyriausybės prioritetas, kad kuo daugiau šildytųsi centralizuotai, o nesant galimybėms – įsidiegtų šilumos siurblį.

Kartu vyriausybė siekia, kad Danija ateityje gamintų daugiau žalios elektros: sausumos vėjas, jūros vėjas, energijos salos, saulės elementai.

Daugiau informacijos taip pat rasite š.m. balandžio 19 d. portale LRT publikuotame straipsnyje: Danija atskleidė energetikos planą, kaip „išsilaisvinti nuo Putino“

Kitos naujienos