Baltarusijos šilumininkai CŠT sektoriaus pokyčių patirties semiasi Lietuvoje

2019-06-20

Birželio 20 d.  Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijoje lankėsi Baltarusijos  šilumininkų delegacija. Vizitas organizuojamas bendradarbiaujant su Pasaulio banku, kuris šiuo metu Baltarusijos Respublikoje įgyvendina projektą, susijusį su energijos vartojimo efektyvumo didinimu ir atsinaujinančių energijos šaltinių plėtra. Svečiai domėjosi įvairiomis jiems aktualiomis temomis: Lietuvos CŠT sistemų modernizavimo technologijomis, biokuro tiekimo rinka, šiuolaikiniais šilumos matavimo prietaisų su nuotoliniu duomenų nuskaitymu įrenginiais, mūsų šalies bendrovėse įdiegtomis duomenų surinkimo, sąskaitų suformavimo ir  išrašymo sistemomis, skolų administravimo klausimais, energijos taupymo priemonėmis modernizuojamuose ir naujai statomuose pastatuose ir t.t.

LŠTA projektų vadovas V. Stasiūnas pristatė šilumos ūkio modernizavimo ir reguliavimo procesus ir dabartines aktualijas. Baltpool prekybos vadovas Vaidotas Jonutis pristatė energijos išteklių biržos (prekyba biokuru ir šilumos aukcionai) veiklą. Daugiabučių namų šildymo sistemų modernizavimo praktiniais pavyzdžiais ir jų teikiama ekonomine nauda pasidalino UAB „Danfoss“ projektų vadovas Kęstutis Paulavičius.

Vizito Lietuvoje metu (birželio 20-21 d.) svečiai taip pat turės galimybę susipažinti  su centralizuoto šilumos tiekimo sistemomis ir technologijomis, veikiančiomis Vilniaus ir Kauno miestuose. Gaus daug vertingų žinių apie Lietuvos CŠT sektoriaus pasiekimus per nepriklausomybės laikotarpį pereinant nuo „sovietinio“ tipo šilumos tiekimo organizavimo prie šiuolaikinių metodų ir technologijų.

Kitos naujienos