Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Aurimas Rabačius. Ar veikia naujausi Europos Sąjungos aplinkosaugos burtažodžiai?
Šaltinis: www.lrt.lt, 2023 m.gruodžio 11 d.
Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad visame pasaulyje orotarša nusineša milijonus gyvybių per metus. Pagal ją aplinkos ir namų ūkių tarša atsakinga už 7 milijonus priešlaikinių mirčių kasmet. Tos mirtys yra insultai, širdies ligos, chroniškos plaučių ligos, plaučių vėžys. Didesnė orotarša veda prie dažnesnių persileidimų, priešlaikinių gimdymų, kūdikių svorio deficito ir smegenų vystymosi sutrikimų. Ko vis dar laukiame? Kodėl nesiimame veiksmų?
Pamirštame, kad tai daugiau gyvybių nei šiandien nusineša karai Ukrainoje ir Gazos ruože. Atrodo, lyg Europos Sąjunga nemiega ir siekia aktyvaus proveržio aplinkosaugoje? Kaip padaryti pasaulį švaresnį, tvaresnį? Kur link eina Europos Sąjungos (ES) aplinkosauga?
Visą tekstą skaitykite https://www.lrt.lt/naujienos/pozicija/679/2147418/aurimas-rabacius-ar-veikia-naujausi-europos-sajungos-aplinkosaugos-burtazodziai
Kitos naujienos

Jau antrus metus iš eilės „Klaipėdos energijos“ kolektyvas, bendradarbiaudamas su VĮ Valstybinių miškų urėdija, tęsia tradiciją – miško sodinimo šventę, į kurią noriai įsitraukia ir darbuotojų šeimos.
Daugiabučių namų bendrijos Lietuvoje ilgą laiką buvo laikomos idealiu būsto valdymo modeliu. Tikėta, kad bendrą turtą prižiūrėti pigiau, valdyti – demokratiškiau, o svarbiausia – patys gyventojai gali priimti naudingiausius ir jų interesus geriausiai atitinkančius sprendimus.
Atėjus pavasariui ir pasibaigus šildymo sezonui, apie šilumą imama galvoti vis rečiau. Tačiau mokslininkai primena – šiluma yra ne tik sezoninis poreikis, bet ir svarbus energijos resursas, kurį galima išsaugoti ir panaudoti tada, kai labiausiai reikia.